Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 1 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak efektów odchudzania pomimo stosowania diety i ćwiczeń

Witam, mam 43 lata wzrost 164 waga 69.4. Od 20 dni jestem na diecie 1100 -1200 kalorii jem 5 posiłków dziennie z czego dwa zastąpiłam koktajlem Herbalife. Piję ponad dwa litry wody co prawda nie zawsze butelkowanej ale dobrej jakościowo z kranu. ćwiczę z piłką fitness ok 20 minut dziennie. śpię ok 6 godzin dziennie. Praca biurowa. Wyniki dobre łącznie z TSH. Moja waga stoi w miejscu. Gdzie robię błąd? Nie robię odstępstw od diety :( nie podjadam. nie piję alkoholu, nie palę papierosów.
KOBIETA, 44 LAT ponad rok temu

Źródła nienasyconych kwasów omega-3

Nienasycone kwasy omega-3 są niezbędnym składnikiem naszej diety, jednak organizm nie posiada zdolności do ich samodzielnego syntetyzowania. Z tego względu warto wiedzieć, co jest ich pierwotnym oraz wtórnym źródłem ? o tym opowiada dr Leszek Walentynowicz, diabetolog.

Witam,
Dieta 1100 kcal to dieta poniżej Pani podstawowej przemiany materii, czyli takiej ilości energii, która jest potrzebna dla zachowania podstawowych funkcji organizmu. Dostarczanie mniejszej ilości kcal niż wynika to z podstawowej przemiany materii skutkuje obniżeniem tempa przemiany materii, co znacznie utrudnia tracenie nadmiernych kilogramów. Jest Pani osobą zdrową, Pani przewód pokarmowy funkcjonuje prawidłowo - nie ma potrzeby korzystania z zastępników posiłków.Radzę zrezygnować z koktajli na rzecz normalnych posiłków i zwiększyć kaloryczność diety (o minimum 200 kcal). Wydłużenie aktywności fizycznej do 40 minut dziennie również powinno pomóc.

Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy