Brak efektów odchudzania pomimo stosowania diety i ćwiczeń

Witam, mam 43 lata wzrost 164 waga 69.4. Od 20 dni jestem na diecie 1100 -1200 kalorii jem 5 posiłków dziennie z czego dwa zastąpiłam koktajlem Herbalife. Piję ponad dwa litry wody co prawda nie zawsze butelkowanej ale dobrej jakościowo z kranu. ćwiczę z piłką fitness ok 20 minut dziennie. śpię ok 6 godzin dziennie. Praca biurowa. Wyniki dobre łącznie z TSH. Moja waga stoi w miejscu. Gdzie robię błąd? Nie robię odstępstw od diety :( nie podjadam. nie piję alkoholu, nie palę papierosów.

Witam,
Dieta 1100 kcal to dieta poniżej Pani podstawowej przemiany materii, czyli takiej ilości energii, która jest potrzebna dla zachowania podstawowych funkcji organizmu. Dostarczanie mniejszej ilości kcal niż wynika to z podstawowej przemiany materii skutkuje obniżeniem tempa przemiany materii, co znacznie utrudnia tracenie nadmiernych kilogramów. Jest Pani osobą zdrową, Pani przewód pokarmowy funkcjonuje prawidłowo - nie ma potrzeby korzystania z zastępników posiłków.Radzę zrezygnować z koktajli na rzecz normalnych posiłków i zwiększyć kaloryczność diety (o minimum 200 kcal). Wydłużenie aktywności fizycznej do 40 minut dziennie również powinno pomóc.

Pozdrawiam serdecznie