Brak miesiączki przy wegetarianiźmie i bieganiu

Witam. Mam 18 lat. Miesiączkuję od marca ubiegłego roku. Były one regularne. Ostatni okres miałam 4 lipca i do dzisiejszego dnia nie miałam. Ważę 58 kg przy wzroście 169 kg. Dodam, że nie uprawiałam seksu i jestem wegetarianką od 2 lat. Ostatnio nie chorowałam i nie przyjmuję żadnych leków. Dodam, że codziennie biegam około 4 km. Nie stosuję jakiejś restrykcyjnej diety. Jakie są tego przyczyny? Proszę o szybki odzew i z góry dziękuję za odpowiedź.

Droga Pani!

Proponuję, aby skontaktowała się Pani z ginekologiem w kwestii rozwiązania problemu. Określi on dokładnie żródło Pani problemu, zapewne zaleci badania krwi: morfologię i poziom hormonów.
Jeżeli ginekolog nie znajdzie przyczyny zaprzestania miesiączkowania, to problem może leżeć po stronie niewłaściwe zbilansowanej diety wegetariańskiej. W takim celu polecam skontaktować się z dietetykiem w celu wyznaczenia Pani odpowiednich zaleceń żywieniowych.

Pozdrawiam!

kontakt@dietetycznaodnowa.pl
dietetycznaodnowa.pl

Witam.Proponowałbym udać się do ginekologa jeżeli on nie znajdzie źródła przyczyny, do winą może być dieta.
Pozdrawiam