Brak ochoty na kontakty z ludźmi

Jak wrocic do zycia z usmiechem radoscia i potrafic sie cieszyc.Zawsze wesola z humorem nagle stalam sie ponurakiem i smutasem.Co robic jak sobie pomoc.Brak ochoty na kontakty z ludzmi na wyjscia na basen z dziecmi czy na zakupy.Wczesniej czesto spotykalam sie z ludzmi na zakupy czy na basen.Teraz na nic nie mam sil ochoty czy nawet energi.Meczy mnie tan stan. Co robic? Pozdrawiam Brygida

Dzień dobry Pani Brygido.

Pyta Pani co robić z taką zmianą w funkcjonowaniu. Przyczyn takiego stanu może być wiele i niestety nie da się udzielić konkretnej, trafnej odpowiedzi przez internet.
Zmiany samopoczucia mogą być efektem tego co działo się/ aktualnie dzieje w Pani życiu lub mogą wiązać się ze stanem Pani zdrowia.
Sugerowałabym udanie się do lekarza psychiatry, aby sprawdzić czy nie cierpi Pani na jakiegoś rodzaju zaburzenia nastroju. Jeśli okaże się, że tak, lekarz poprowadzi Panią dalej.
Warto również, aby zrobiła Pani badania i sprawdziła czy Pani organizm funkcjonuje prawidłowo. Przykładowo, zaburzenia w poziomie hormonów tarczycy potrafią dawać dolegliwości zbliżone do zaburzeń depresyjnych. Skierowanie na badania krwi może Pani uzyskać od lekarza rodzinnego. Mądry lekarz psychiatra w procesie diagnozy również powinien Panią skierować na tego typu badania.
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia.

Witam Pani Brygido!
Jeśli do tej pory była Pani osobą energiczną i pełną werwy, to brak ochoty i siły na kontakty z ludźmi, może być związany z pracą hormonów. Warto odwiedzić ginekologa, zrobić badania hormonalne. Warto także zrobić morfologię, sprawdzając, czy w organiźmie nie brakuje istotnych mikroelementów.
Jeśli na codzień ciężko Pani pracuje i ma dużo obowiązków, to może być po prostu przemęczenie.
Gdyby po badaniach, ewntualnej suplementacji czy zmianie diety nic się nie zmieniło, warto porozmawiać z psychologiem. Czasami rozmowa zkimś postronnym bardzo pomaga, pozwala spojrzeć na życie z innej perspektywy.
Życzę powodzenia, pozdrawiam, J.Pluta