Brak okresu od roku i problem z utrzymaniem wagi u 53-latki

Od roku nie mam juz okresu mam53 lata i mam problemy z utrzymaniem wagi do 60 kg co robić?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam
W opisanej sytuacji konieczna jest wizyta u specjalisty ginekologa, który pokieruje procesem diagnostycznym.

Dzień dobry!

Zmiany hormonalne związane z okresie menopauzy mogą powodować spowolnienie metabolizmu i większą łatwość tycia. Warto porozmawiać ze swoim lekarzem prowadzącym np. o hormonalnej terapii zastępczej. Jednocześnie kluczowa jest jednak trwała zmiana stylu życia - zwiększenie aktywności fizycznej (dostosowanej do stanu zdrowia i kondycji) oraz przeanalizowaniu swojej diety i wprowadzenie do niej pozytywnych zmian. Pomocna może być konsultacja z dietetykiem.

Pozdrawiam!