Brak okresu po intensywnym odchudzaniu

Mam 20 lat.
W maju 2010 roku ostatni raz odbyłam stosunek płciowy z prezerwatywą. Od tamtej pory okres występował regularnie. We wrześniu zaczęłam się odchudzać. Jadłam bardzo mało (ok 500 kcal) i ćwiczyłam. Okres wystąpił 3 września i 29 września, pomimo tego, że cykl u mnie trwa 34 dni. Zawsze kiedy przechodziłam na dietę (bo to nie pierwszy raz) okres występował u mnie 2 razy w ciągu miesiąca.
Dietę przerwałam 3 dni przed Wigilią bo wystraszyłam się brakiem miesiączki. Dodam, że przez ten czas schudłam 15 kg. Do tej pory jem normalnie, przytyłam, a okresu dalej nie ma. Czy to może być ciążą, czy to przez dietę?

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Użytkowniczko!

Jeżeli ostatni stosunek odbył się w maju, to od tego czasu było by już w 100% pewne czy jesteś
czy jesteś w ciąży. Najprawdopodobniej Twoje zaburzenia miesiączkowania spowodowane są tak drastyczną dietą, którą stosowałaś. Najlepiej skonsultuj się z lekarzem, by on prawidłowo poprowadził Cię dalej i unormował cykl miesiączkowy.

Zachęcamy do zadawania kolejnych innych pytań.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl