Brak okresu po skończeniu opakowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam, od 4 lat zażywam tabletki, regularnie, jeśli zapomnę wziąć tabletki, to zażywam na drugi dzień bądź jeszcze tego samego dnia... ale to zdarza mi się bardzo rzadko. W sobotę 13 marca skończyłam opakowanie tabletek, jednakże zapomniałam ostatniej tabletki zażyć i zażyłam ją w niedzielę 14 marca, dokładnie o tej porze co zawsze biorę tabletki. Okres zawsze mam regularny, więc powinien wystąpić 18 marca, ale niestety go nie ma... Mamy teraz 20 marca i dalej okresu nie ma. W ciąży na pewno nie jestem ponieważ jako dodatkową antykoncepcję stosuje z narzeczonym prezerwatywy i nie pękła nam żadna podczas tego miesiąca, tabletki były zażywane również regilarnie... W tę niedzielę, czyli jutro 21 marca, mam zacząć nowe opakowanie. Dzwoniłam do swojego lekarza i on powiedział, że mogę i kazał się pokazać w poniedziałek. Jednakże martwię się, bo zawsze miałam regularny okres. Dodam, że od stycznia zażywam leki przeciwpadaczkowe. A na początku marca miałam infekcję, ginekolog przepisał mi globulki i krem. Kremem smarowałam, stosowałam globulki, ale w ciągu stosowania globulki uprawiałam seks. Czy to może mieć wpłw? Globulka była zastosowana po 23:00 wieczorem, a seks jakoś popołudniu następnego dnia... Teraz mam tylko swędzenie... Czy tabletki przeciwpadaczkowe mogły jakoś wpłynąć? Czy ta infekcja? Co się dzieje? Denerwuję się, ale z całą pewnością nie jestem w ciąży. Proszę o szybką odpowiedź i konkretną. Z góry bardzo dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Najlepszej informacji udzieli Pani lekarz na wizycie w poniedziałek.

Interakcje pigułek antykoncepcyjnych z innymi lekami mogą doprowadzić do zmiany metabolizmu tych substancji przez wątrobę. Krwawienie podczas 7-dniowej przerwy jest spowodowane spadkiem stężenia hormonów we krwi. Jeśli enzymy wątrobowe zostały zahamowane przez inne leki, to mogły nie zmetabolizować hormonów, co skutkuje wysokim ich poziomem we krwi i brakiem krwawienia. Producenci pigułek podają, że brak krwawienia podczas 7-dniowej przerwy nie musi oznaczać nic niepokojącego, jednak w takiej sytuacji zawsze należy wykluczyć ciążę

Pozdrawiam!