Brak potrzeb seksualnych i przyjemności z seksu u partnerki

Moja partnerka nie ma potrzeb seksualnych, nie wie co to podniecenie. Czesto uprawiamy sex, ale to nie sprawia jej żadnej przyjemności. Ma 21lat, nigdy się nie masturbowała. Zabawa łechtaczką też nie wywołuje żadnej reakcji. (ona) nie chce iść do żadnego lekarza(wstyd). Co mogę zrobić? Jest bardzo zaangażowana w związek i robi to co uważa za słuszne a nie to co dla niej przyjemne... Może jakieś leki?

Dzień dobry.

Z opisu można wnosić, że sugerowane przez Pana ewentualne leki nie rozwiążą raczej problemu. Możliwe, że powściągliwość partnerki bierze się z wychowania i wynikających z niego "tradycyjnych" poglądów - w tym również na relację seksualną między kobietą, a mężczyzną. Zgadzanie się przez partnerkę na częsty, jak Pan napisał, seks pomimo braku odczuwania przyjemności, wynikać może właśnie z tego, że partnerka uważa, że będąc w związku, powinna po prostu wypełniać "obowiązki" kobiety - czyli "oddawać się" mężczyźnie - niezależnie od własnych potrzeb i przyjemności. Możliwe też, że sam seks kojarzyć się jej może jako nieuchronna "konieczność" w relacji z mężczyzną.
Wyleczenie" tego rodzaju deficytu odbywa się zwykle poprzez terapię, w czasie której można przyjrzeć się sobie i swojemu "skostniałemu" systemowi wartości oraz podjąć działania w celu jego "uelastycznienia".

Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Kobieca seksualność (szczególnie u kobiet młodych) zależy przede wszystkim od emocji, uczuć, myśli, relacji, dotychczasowych doświadczeń (nie tylko seksualnych), historii życia, przyjętego wychowania seksualnego, atmosfery panującej w domu rodzinnym itp.
Z tego powodu zazwyczaj stosowanie leków jest zupełnie bezzasadne. Oczywiście, zawsze można jednak wykluczyć przyczyny czysto medyczne - np. zaburzenia hormonalne.
W mojej opinii, właściwym kierunkiem dla partnerki jest psycholog-psychoterapeuta.

Pozdrawiam!