Brak potrzeb seksualnych u partnerki

Witam, Jestesmy para kobiet. Nasz zwiazek trwa niecale 3 lata. Nie ukrywam, ze jestem duzo mlodsza od mojej partnerki. Problem polega na tym, ze o sytuacje intymna musze sie wrecz prosic. Kiedys bylo calkowicie inaczej... Kochalysmy sie ciagle i Jej nie przeszkadzalo czy to 7 czy 10razy w tygodniu. Teraz kochamy sie tylko i wylacznie kiedy jej sie laskawie zachce. Probowalam juz wszystkiego: krople na zwiekszenie libido, kolacje przy swiecach, seksowny stroj, spacery, dostala nawetszczeniaka

Pytanie czy problem jest natury seksualnej (obniżonego libido) czy raczej wynika z trudności w relacji i zmian, jakie w niej zaszły? Warto zacząć od szczerej rozmowy z partnerka, powiedzenia o swoich emocjach, uczuciach związanych z brakiem bliskości intymnej, a także potrzebach i oczekiwaniach. O to samo pytać partnerki. Ważne, żeby rozmowa odbyła się w atmosferze troski, ważności i zaufania, zamiast pretensji i roszczeń. Wspólne wypracowanie rozwiązania lub dostrzeżenie, gdzie leży problem powinno ułatwić wyjście z kryzysu.