Brak odczuwania potrzeb seksualnych

WitamMam 21lat i mam problem z wszelkimi zbliżeniami wydaje mi sie ze mialam juz tak zawsze,nie odczuwsm potrzeby sexu boje sie tego wszystkiego wciaz jestem dziewica jeszcze jakies 2lata temu jak bylam w innym zwiazku myslalam ze taki stan sie zmieni.Sadzilam ze moze po prostu nie jestem na to gotowa, a tu dwa lata minely i nic wszyscy wkolo maja facetów, uprawiaja sex a ja mam cudownego fsceta a napotykam murbktórego nie umiem przebic. moje zycie seksualne stanelo na calowaniu.Czemu tak jest?

Dzień dobry!

Pani pytanie dotyczy sfery intymnej, złożonej, wielowątkowej, stąd trudno o stawianie jakiejkolwiek diagnozy za pośrednictwem Internetu. Jest Pani osobą stosunkowo młodą, wiele 21-latek nie rozpoczęło jeszcze życia seksualne. Nie musi być w tym niczego zaskakującego czy niepokojącego. Może zdarzyć się tak, że Pani brak potrzeb seksualnych wynika z jakiegoś rodzaju zahamowania. Może się to wiązać np. z atmosferą domu rodzinnego, relacjami z rodzicami, obserwowaniem ich jako pary małżeńskiej, tym, w jaki sposób w domu poruszana była tematyka seksu i seksualności itp. Niekiedy przyczyną jest doświadczona przemoc (psychiczna czy fizyczna), traumy, utraty itp. Jeśli doświadcza Pani cierpienia w związku ze swoim stanem i domyśla się skojarzeń np. z powyższymi trudnościami, proszę rozważyć wizytę u psychologa i podjęcie psychoterapii. Jest jednak również możliwe, że "po prostu" nie spotkała Pani jeszcze odpowiedniego partnera lub wciąż dojrzewa Pani do pełnej gotowości seksualnej. Pełne rozbudzenie seksualne jest złożonym procesem i trwa. Mówi się, że większość kobiet przeżywa najlepszy okres pełnego rozkwitu swojej seksualności po 30 roku życia.

Pozdrawiam!