Brak przybierania na wadze po zwiększeniu posiłków

Witam. Od miesiąca borykam się z przybraniem na wadzę. Myslę, że utrata wagi była spowodowana stresem i przemeczniem. Zwiększyłam posiłki. Spożywam pełnoziarniste makarony, płatki, nasiona strączkowe, kasze, warzywa, owoce, nabiał, zdrowe tłuszcze, ryby. Jednak waga nie wzrasta. Oznacza to że powinnam jeszcze zwiększyc porcje posiłkow? Czy może byc to spowodowane innymi problemami zdrowotnymi?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,
proszę wykonać morfologię, TSH, glukozę na czczo i udać się do internisty. Kłopoty z przybieraniem na wadze mogą równiez wiązać się z pasożytami lub zaburzeniami wchłaniania. Dieta na powiekszenie masy trwa tak że trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Pozdrawiam serdecznie

Najpierw należy wykonać podstawowe badania i badania hormonalne. Prosze się udać do lekarza, przedstawić mu problem i on zdecyduje, które badania trzeba wykonać.