Brak przyjemności z pieszczot u 17-letniej dziewczyny

witam, mam 18 lat, jestem w związku z dziewczyną w wieku 17 lat, pisze z zapytaniem, poniewaz moja dziewczyna nie odczuwa jakich kolwiek przyjemnośći z naszych pieszczot. Jest dziewicą, uprawiamy petting i podczas niego dziewczyna mówi mi , że wszystko czuje, lecz nie sprawia jej to przyjemnosci, nie wiem czy to wina moja , czy dziewczyny , próbowałem juz wszystkiego róznych kombinacji i nie wiem co z tym poradzić, poniewaz ona robi mi dobrze i chciałbym sie odwdzieczyć lecz nie bardzo wiem jak.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji wskazana jest wizyta u seksuologa.

Z problem braku odczuwania przyjemności nie tak rzadko borykają się młode dziewczyny rozpoczynające współżycie. Dlaczego tak się dzieje? Powodów może być wiele -skrępowanie, stres, obawa przed "niesprawdzeniem się", niewłaściwa stymulacja. Nie bez powodu mówi się, że kobiety odczuwania przyjemności seksualnej czasami muszą się po prostu "nauczyć". Najważniejsza jest tutaj wyrozumiałość i czas. Jeśli każde zbliżenie obarczone będzie obawą "czy tym razem ona poczuje przyjemność", radość z doświadczania seksu może zejść na dalszy plan.

Warto w trakcie seksu zachęcać dziewczynę, by dzieliła się z Panem swoimi odczuciami, dopytywać co sprawia jej przyjemność, a co jej się nie podoba, zachęcać, by sama sprawiała sobie przyjemność, jednocześnie dając informację co lubi.

Jeśli po pewnym czasie sytuacja nie ulegnie poprawie zachęcam do konsultacji u seksuologa.

Pozdrawiam
http://pracownia-terapii.pl