Brak reakcji na lek po przerwie w jego stosowaniu - co należy zrobić?

Witam! Mam 60 lat. Mam zapisane Trittico w dawce 50mg przez lekarza rodzinnego z powodu kilkumiesięcznej bezsenności. Termin do psychiatry dopiero w kwietniu. Za pierwszym razem zareagowałam na Trittico i po 9 dniach odstawiłam z pozytywnym skutkiem trwającym 2 dni. Po tygodniu wróciłam do Trittico, efekt był pozytywny od razu. Po 9 dniach zabrakło mi leku a nie było kontaktu z lekarzem rodzinnym i musiałam przerwać jego stosowanie. Po 2 dniach przerwy ( krótszy okres niż za pierwszym razem ) wróciłam do leku po otrzymaniu recepty. Tym razem już mija miesiąc, a lek nie zadziałał jak na początku. Zasypiam szybko ( nie zawsze ), ale budzę się kilka razy w nocy o regularnych godzinach np. 1.20 i dalej nie śpię. Proszę o odpowiedzi: 1. Czy lepsza dłuższa przerwa w stosowaniu leku np. tydzień niż 2 dni, żeby organizm się "zresetował" i dał ponowny szybki efekt na lek? 2. Czy po takich 2 dniach przerwy to był za krótki okres na "odpamiętanie" leku i teraz dłużej trzeba poczekać na efekt? 3. Czyli czy Trittico można stosować z przerwami bez zmiejszenia skuteczności leku? Czy ma on efekt pamięci i po przerwie działa słabiej? Czy po próbie spania "samoczynnie" bez leku, można wrócić do terapii od razu czy po dłuższej przerwie, żeby lek ponownie zadziałał? 4. Ponad miesiąc już Trittico nie działa skutecznie. Czy wobec tego przerwać jego stosowanie i zrobić większą przerwę i potem spróbować ponownie? Czy ciągnąć to kolejny miesiąc pomimo braku efektu? Będę wdzięczna za opis mechanizmu działania Trittico. Dziękuję z góry za odpowiedź.

Lek. Bartosz Domagała

Uważam, że może być potrzebna zmiana leku na inny. Faktycznie poprzez ww czynniki mogły zajść zmiany w organizmie i skuteczność może być mniejsza. Samemu nie należy modyfikować jednak terapii - proszę zgłosić się do specjalisty, który przepisał lek