Brak umiaru w piciu alkoholu przez narzeczonego

Witam!Mój narzeczony ma problem z alkoholem, pije dopóki dopóty dna w butelce nie zobaczy..Lubi pić sam i nie potrzebuje kompana do tego.Wylewałam mu drinka ze szklanki,później są ciche dni,nie przyjdzie i nie porozmawia boOn uważa że to ja źle robię że mu wylewam alko.jak On ma ochotę sie napić.Nie zabraniam picia tylko denerwuje mnie to że On nie ma umiaru!już próbowałam prośba, prośbą i nic.Nie wiem co mam robić, prosiłam abyśmy poszli do psychologa On twierdzi że nie ma potrzeby aby tam iść!

Dzień dobry.
W Pani wypowiedzi brakuje kilku ważnych informacji na temat sposobu picia alkoholu przez narzeczonego (np. jak często sięga po alkohol, czy pije tzw. kliny, jak się zachowuje gdy nie może się napić, czy podejmował próby abstynencji, etc.), by móc stwierdzić czy spożywanie przez niego alkoholu mam charakter picia ryzykownego, szkodliwego czy jest to uzależnienie. Czy odbyła Pani rozmowę z partnerem na temat alkoholu, dlaczego partner pije i jak dużo oraz czego oczekiwałaby Pani od narzeczonego w tej kwestii?

Witam,
jeżeli Pani partner nie widzi problemu, to nie można nic z tym zrobić. Jeżeli uważa Pani, że partner pije w sposób szkodliwy (samotne picie, do momentu, aż się alkohol nie skończy) zachęcam do wizyty w poradni leczenia uzależnień. Tam będzie mogła Pani przedyskutować sprawę, dowiedzieć się o możliwych formach pomocy, również dla Pani, gdyż taka sytuacja może być emocjonalnie obciążająca.
Pozdrawiam
http://www.centrum-sensis.pl/
https://www.facebook.com/sensisterapia