Bulging krążka międzykręgowego, znaczne pogrubienie więzadeł żółtych

TK kręgosłupa lędżwiowo-krzyżowego: l4/l5bulging krążka międzykręgowego znaczne pogrubienie więzadeł żółtych.Całość zmian prowadzi do bezwzględnej stenozy zwyrodnieniowej kanału z impresją na struktury"końskiego ogona" l3/l4 bulging krążka międzykręgowego,bezwzględna stenoza zwyrodnieniowa boczna kanału kręgowego l5/S1 niewielka przepuklina krążka międzykręgowego tylno-centralna-masy przepuklinowe wypuklając się dokanałowo na głębokość 4 mm dochodzą do worka oponowego, mąż bardzo cierpi

Aby postawić właściwe rozpoznanie niezbędna jest znajomość charakteru bólu, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić ortopeda zajmujący się leczeniem schorzeń kręgosłupa lub neurochirurg.