Carcinoma basocellur po zabiegu wycięciu guza na karku

dn.9.05.2014 był robiony zabieg wycięcie guza na karku i po 7 usunięto 7 szwów i otworzyło się i ponownie założono 2szwy ale rana słabo się goi i jest wyciek .a ta nazwa to jest z badania histopatoligicznego -carcinoma basocellure.a co oznacza C 44.9

Pierwsza sprawa: gojenie rany, jeśli jest wyciek - rana wymaga regularnych, częstych wymian opatrunku z antyseptykiem (np 3% kwas borny, octenisept) 1-2 x dziennie; gojenie może potrwać jeszcze 2-3 tygodni. Po drugie: łacińska nazwa oznacza nowotwór skóry, w tym przypadku o bardzo łagodnym charakterze; jeśli wycięta w całości - rokuje wyzdrowienie (w tym przypadku wskazane dane z opisu badania histopatologicznego). Symbol C44.9 to międzynarodowy kod klasyfikacji tej choroby.

Witam. Nowotwór skóry o w/w nazwie ma w klasyfikacji międzynarodowej właśnie taki numer. Jeśli nie został wycięty radykalnie może nastąpić wznowa miejscowa, którą trzeba będzie "dociąć". Nowotwór b.rzadko daje przerzuty. Wskazana kontrola onkologiczna.