Celiaklia i czerwone krostki

Witam, mam taki nie przyjemny problem, na pośladkach pojawiły się u mnie czerwone, bolące krostki, a do tego pojawiły mi się bolące krosty z białym czubkiem na szyi. Chciałam poinformować, że jestem osoba chorą na celiakię i w ostatnim czasie tj. 2 tyg. nie stosuje diety, ponieważ z gastrologiem przeprowadzamy test, czy juz tego nie wyrosłam, nie mam innych objawów typu bólu brzucha, biegunki. Moje pytanie czy te krostki mogą dotyczyć celiaki, jeśli nie to co to może być. Proszę o pomoc

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy nie są charakterystyczne dla zmian skórnych jakie mogą pojawiać się w celiakii. Teoretycznie nie jest to jednak wykluczone. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem POZ.