Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 1 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Chciałabym zmniejszyć obwód ud i bioder - jakie ćwiczenia wykonywać?

Mam 11 lat, 159 cm wzrostu i 45 kg. Moja waga jest dobra, lecz mam bardzo duże uda (44 cm) i wyglądają na bardzo grube! Biodra mam szerokie i też chcę je pomniejszyć! Wstydzę się wychodzić na ulicę w spódniczce, ponieważ mam grube uda i szerokie biodra. Pooddawałam wszystkie sukienki i spódniczki, bo biodra były tak szerokie, że nie mogłam się w nie wcisnąć. Jakie ćwiczenia na pomniejszenie ud i bioder? Z góry dziękuję.

KOBIETA, 11 LAT ponad rok temu

Dieta osoby chorej na cukrzycę

Jak powinna odżywiać się osoba chora na cukrzycę? Czy jej dieta musi być rygorystyczna? Na temat diety cukrzyka wypowiada się ekspert - prof. Krzysztof Strojek, diabetolog.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie!

Twoja masa ciała rzeczywiście jest prawidłowa. By zatem wymodelować i wyrzeźbić, a tym samym nieco zmniejszyć obwód bioder i ud, powinnaś regularnie ćwiczyć. Polecamy Ci ćwiczenia ogólne, takie jak pływanie, jazda na rowerze, bieganie czy skakanie na skakance. Ponadto powinnaś wykonywać ćwiczenia modelujące określone partie ciała, czyli w Twoim wypadku uda i biodra.

Proponujemy takie ćwiczenia, jak:
- Połóż się na boku i podeprzyj się na ugiętym łokciu. Obydwie nogi unieś nad podłoże. Następnie górną nogę unieś wyżej z palcami skierowanymi do góry. Wróć do pozycji wyjściowej, a następnie ćwiczenie powtórz w dwóch seriach po 8 razy z przerwą 15 sekund na obie strony.
- Pozycją wyjściową jest pozycja leżąca na plecach z ugiętymi kolanami. Następnie wyprostuj plecy i podnieś się na wyprostowanych łokciach do góry. Piętę prawej stopy postaw na lewym kolanie i z tej pozycji prostuj prawą nogę tak, aby w pozycji końcowej uda były ustawione równolegle. W pozycji końcowej kilkakrotnie prostujemy i zginamy stopę wyprostowanej nogi, aby bardziej poczuć mięśnie ud. Pozycję z wyprostowaną nogą możesz utrzymywać przez kilka sekund. Ćwiczenie wykonuj w dwóch seriach po 8-10 razy z przerwą 15 sekund.
- Połóż się na plecach, ugnij nogi w kolanach i ręce połóż wzdłuż ciała. Następnym krokiem jest powolne i równomierne unoszenie i opuszczanie miednicy tak, aby poczuć napięcie mięśni w dolnej części pleców i w pośladkach. Napięcie to można również wzmocnić przez przesunięcie pięt w stronę pośladków. Ćwiczenie wykonuj w dwóch seriach po 8-10 razy z przerwą 15 sekund.
Propozycje innych ćwiczeń znajdziesz na naszej stronie http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia. Pamiętaj jednak, że sukces i oczekiwane efekty pojawią się tylko wtedy, jeśli będziesz ćwiczyć regularnie i systematycznie.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy