Chciałabym zmniejszyć obwód ud i bioder - jakie ćwiczenia wykonywać?

Mam 11 lat, 159 cm wzrostu i 45 kg. Moja waga jest dobra, lecz mam bardzo duże uda (44 cm) i wyglądają na bardzo grube! Biodra mam szerokie i też chcę je pomniejszyć! Wstydzę się wychodzić na ulicę w spódniczce, ponieważ mam grube uda i szerokie biodra. Pooddawałam wszystkie sukienki i spódniczki, bo biodra były tak szerokie, że nie mogłam się w nie wcisnąć. Jakie ćwiczenia na pomniejszenie ud i bioder? Z góry dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Twoja masa ciała rzeczywiście jest prawidłowa. By zatem wymodelować i wyrzeźbić, a tym samym nieco zmniejszyć obwód bioder i ud, powinnaś regularnie ćwiczyć. Polecamy Ci ćwiczenia ogólne, takie jak pływanie, jazda na rowerze, bieganie czy skakanie na skakance. Ponadto powinnaś wykonywać ćwiczenia modelujące określone partie ciała, czyli w Twoim wypadku uda i biodra.

Proponujemy takie ćwiczenia, jak:
- Połóż się na boku i podeprzyj się na ugiętym łokciu. Obydwie nogi unieś nad podłoże. Następnie górną nogę unieś wyżej z palcami skierowanymi do góry. Wróć do pozycji wyjściowej, a następnie ćwiczenie powtórz w dwóch seriach po 8 razy z przerwą 15 sekund na obie strony.
- Pozycją wyjściową jest pozycja leżąca na plecach z ugiętymi kolanami. Następnie wyprostuj plecy i podnieś się na wyprostowanych łokciach do góry. Piętę prawej stopy postaw na lewym kolanie i z tej pozycji prostuj prawą nogę tak, aby w pozycji końcowej uda były ustawione równolegle. W pozycji końcowej kilkakrotnie prostujemy i zginamy stopę wyprostowanej nogi, aby bardziej poczuć mięśnie ud. Pozycję z wyprostowaną nogą możesz utrzymywać przez kilka sekund. Ćwiczenie wykonuj w dwóch seriach po 8-10 razy z przerwą 15 sekund.
- Połóż się na plecach, ugnij nogi w kolanach i ręce połóż wzdłuż ciała. Następnym krokiem jest powolne i równomierne unoszenie i opuszczanie miednicy tak, aby poczuć napięcie mięśni w dolnej części pleców i w pośladkach. Napięcie to można również wzmocnić przez przesunięcie pięt w stronę pośladków. Ćwiczenie wykonuj w dwóch seriach po 8-10 razy z przerwą 15 sekund.
Propozycje innych ćwiczeń znajdziesz na naszej stronie http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia. Pamiętaj jednak, że sukces i oczekiwane efekty pojawią się tylko wtedy, jeśli będziesz ćwiczyć regularnie i systematycznie.