Cheat meal na diecie a możliwość przytycia

jestem na diecie 1500 kcal i czy cheat meal raz w tyg do 600 kcal moze zaburzyc jakos proces odchudzania lub czy moze sprawic ze przytyje a mam wolny metabolizm i sklonnosci do tycia

Witam Panią,

są różne szkoły co do cheat meal i rożne opinie na ten temat. Ja osobiście nie popieram. Uważam że może to rozregulować metabolizm. Oczywiście większy posiłek raz na jakiś czas nie zaszkodzi ale lepsze efekty osiągnie Pani poprzez zdrową i zbilansowaną dietę. Pamięta Pani aby jadłospis był dostosowany do Pani czynnej przemiany materii.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Szanowna Pani,
Taki cheat meal może zaburzyć proces Pani odchudzania i niekoniecznie bym go polecał. Można się zastanowić nad przygotowaniem zdrowego cheat meal, np. spróbować przygotować danie wzorowane na fast-food w jego zdrowej wersji (np. pizza na cieście razowym z ograniczoną ilością sera i dużą ilością warzyw).

Z poważaniem,
mgr Sławomir Kula, dietetyk kliniczny - Poznań
Poradnia Dietetyczna Świat Odżywiania
http://www.swiatodzywiania.pl