Chęć schudnięcia 15 kg przy PCOS

Dzien dobry Mam 19 lat , mam 170 cm wzrostu i waze 105 kg , chciala bym schudnac jak narazie 15 kg i nie wiem jak to zrobic, dodadkowo choruje na zespol policystycznych jajniokow. prosze o porade

Witam serdecznie,

Rzeczywiście Pani waga jest niepokojąca! Nie powinna Pani odchudzać się na własną rękę a udać się do specjalisty. Dodatkowo zaburzenia hormonalne przyczyniają się do wzrostu wagi. Zwalnia bowiem przemiana materii. Należy przyspieszyć Pani metabolizm dzięki wprowadzeniu 5 posiłków jedzonych regularnie w odstępach około 3h. Posiłki powinny być pełnowartościowe i odpowiednio zbilansowane. Do tego nie może Pani zapominać o odpowiednim nawodnieniu organizmu - około 1,5-2l czystej wody mineralnej/dzień.
W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową:

joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk