Chondromalacja stawu kolanowego i konflikt rzepkowo-udowy

Mam chondromalacje stawu kolanowego i konflikt rzepkowo- udowy, więc podstawowe przysiady są zbyt bolesne. Poszukuje ćwiczeń wzmacniających mięśnie czterogłowe, nie obciążając przy tym zbytnio kolan- czegoś 'łagodniejszego'na początek.

Szanowana Pani, w przypadku tak postawionego rozpoznania leczenie - w zależności od stopnia nasilenia zmian oraz objawów klinicznych może być zachowawcze lub operacyjne. Biorąc pod uwagę to,że poszukuje Pani odpowiednich ćwiczeń sądzę,że w Pani wypadku lekarz sugerował postępowanie zachowawcze. Jednak ćwiczenia są jedynie jednym z elementów postepowania całościowego. Proszę raczej wdrożyć kompleksową rehabilitację ( terapia manualna, nauka odpowiednich wzorców ruchu, kinesiotaping oraz ćwiczenia). Być może do zastosownia będzie również stabilizator rzepki ? Prosze zatem zgłosić się do ośrodka rehabilitacyjnego prowadzącego tego typu terapię. Oczywiście cały czas zakłądam,że jest Pani zdiagnozowana przez specjalistę z zakresu ortopedii. Pozdrawiam.