Choroba Hashimoto a wegetarianizm

Witam mam 25 lat i chorobę hoshimoto jestem wegetarianką od 6 lat mam 164 wzrostu i wagę 77 kg. proszę o pomoc jak mogę schudnąć i jaka dieta będzie odpowiednia

Bez odpowiedniej zawartości pełnowartościowego białka z pewnością będzie to trudne ale myślę, że dietetyk jest w stanie dopasować dla Pani dietę.

Zgadzam się z przedmówczynią jeśli chodzi o białko. Dodatkowo w tej chorobie, aby się jej pozbyć, należy wziąć pod lupę możliwość występowania nadżerek w jelitach oraz ich eliminacji ( odbudowie nabłonka) w celu zdrowotności.

Przy tej chorobie należy również rozpatrzyć możliwość występowania licznych nadżerek ( wyłomów w nabłonku) zlokalizowanych w jelitach, które przyczyniają się do swobodnego krążenia lektyn w obiegu oraz wykazywania powinowactwa z komórkami tarczycy.