Choroba u 3,5-latka a spanie z pieluchą

Witam. Mój syn 3,5 letni ładnie załatwia się oraz śpi bez pieluchy w dzień. Na szczęście bez awarii. Obecnie jest chory. Ma anginę, bierze antybiotyk i coraz częściej chce spać w nocy bez pieluchy. Wczoraj jeszcze mu założyłam ale dzisiaj zaryzykowałam. Mam pytanie czy to jest odpowiedni moment na spanie bez pieluchy skoro jest chory. W przedszkolu też sobie fajnie radzi. Gorzej z drzemką. Pozdrawiam

Witam,
najważniejsza i cenna zarazem jest gotowośc własna dziecka.Nawet,jeżeli zdarzą się chłopcu "odstępstwa od postanowienia"i po prostu się posiusia,proszę chwalić i wzmacniać tę potrzebę,nie porażki/chwalić chęc bycia samodzielnym,kontrolującym się,odważnym/,bo na tym chłopak będzie budować swoją osoboweośc w przyszłości i dobrze znosić porażki,gdy te się pojawią.
Tak więc w sytuacji obecnej też radziłabym zaryzykować a w razie niepowodzenia-potraktować,jako mało ważne.
Pozdrawiam serdecznie

Jeśli synek chce można spróbować. Na pewno warto mu wytłumaczyć, że teraz jest chory i jego organizm bardziej koncentruje się na zdrowieniu niż "pilnowaniu się" i zaproponować podobne rozwiązanie, jak tylko będzie zdrowy. Ale jeśli mimo wszystko będzie chciał spróbować swoich sił- lepiej nie gasić jego zapału. W razie porażki- także będzie się można do tego odnieść (co pozwoli ewentualnie uniknąć poczucia wstydu, porażki czy bezradności) i bez negatywnych emocji, za jakiś czas podjąć kolejna próbę.
Zachęcam tylko do wzmacniania synka, chwalenia w przypadku sukcesu i pocieszania w razie porażki. Pochwała jest silniejszym motywatorem niż kara odstraszaczem.