Chude jest piękne

Kiedyś ważyłam 39,4. Bardzo mi się podobało . Mam 17lat. i 1,64cm , teraz ważę 48,300, tak dużo, bo musiałam tyle przytyć, bo tak chciała moja lekarka, pani psychiatra. Źle się z tym czuję. Wszyscy mi mówią, że jestem jeszcze za chuda, a nie którzy, że dobrze. Chodzi im o to, że przytyłam i jestem gruba ;( Proszę pomóżcie mi jak schudnąć? W ferie było to dawno, wstawałam w nocy i ćwiczyłam, chciałabym teraz, ale boję się, że nie wyśpię się do szkoły. Co ja mam zrobić? Jak mam schudnąć?! Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam. Czekam na odpowiedź.

Witaj,
Tak jak mówi Twoja Pani doktor, nie powinnaś się odchudzać. Jesteś bardzo szczupła i masz niedowagę. Twoje BMI wynosi 17,95, co na siatkach wentylowych dla BMI oznacza niedowagę.
Nie powinnaś stosować diet na własną rękę, ponieważ jest to bardzo niebezpieczne. Nie powinnaś się przejmować ludźmi, którzy mówią, że „dobrze” wyglądasz. Powinnaś zauważyć, że odchudzając się nadmiernie i za mało warząc narażasz się na utratę zdrowia, a dodatkowo wcale nie stajesz się piękniejsza. Zobacz ile sławnych aktorek czy innych osobistości ma pulchną sylwetkę, (do której Ci daleko) i podkreślają ją, żeby wszyscy zobaczyli ich piękno! Bo to, co chude nie jest piękne.
Zajrzyj też na stronę www.abcanoreksja.pl
Pozdrawiam.