Ciągła chęć płaczu a depresja

Czy to już depresja? Od jakiegoś czasu ciągle chce mi się płakać. jestem od 4,5 lat na studiach, co tydzień jestem w domu jednak od jakiegoś czasu,wieczorami gdy jestem poza domem, w trakcie zwykłych czynności zdarza mi się płakać z tęsknoty( nie ma mnie w domu 4 dni), nie mogę spać, nie mam na nic siły wszystkim się martwię i mam wrażenie, że wszystko mnie przerasta. Boje się powiedzieć o tym rodzinie bo mnie wyśmieją i pomyślą, że jestem beksą.

Dzień dobry!

Nie każdy smutek i nie każde obniżenie nastroju jest depresją. Tęsknota, żal, wątpliwości, rozczarowanie to naturalne ludzkie uczucia. Nie wymagają leczenia, ale niekiedy wymagają wsparcia w lepszym ich zrozumieniu i nauce większego wpływu, regulowania swoich emocji. Proszę skonsultować się z psychologiem np. w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam!

Dzień dobry,

Prawdopodobnie płacz jest wynikiem napięcia jakie Pani nosi. Rozumiem, że jest Pani bardzo silnie emocjonalnie związana z rodziną i za każdym razem bardzo intensywnie przeżywa Pani rozstanie z domem. Przykre uczucia związane z separacją od rodziny powodują przygnębienie i niechęć do działania. Warto porozmawiać z kimś o tym, jeśli nie jest Pani gotowa udać się do specjalisty to może znajdzie się ktoś bliski z Pani otoczenia. Robienie z tego tajemnicy może pogarszać samopoczucie. Jeśli jednak ma Pani taką możliwość warto udać się na konsultację do psychologa.
Paulina Kwaśniewska