Ciągła utrata wagi podczas karmienia piersią

Witam! przed ciążą ważyłam 48kg (wzrost155cm). mając cukrzycę ciążową przytyłam 7 kg. karmię piersią.córka nie toleruje laktozy i wysypuje ją po nabiale więc pediatra kazał go odrzucić. Dietę mam mocno ograniczoną i ciagle chudnę. Obecnie ważę 43,8kg. Czy jest sens dalej karmić piersią? nie chcę aby to odbiło się negatywnie na moim zdrowiu, jako anemia. Mało jem, jestem niewyspana i zmęczona choć wyniki krwi mam na granicy normy. zakończyć wcześniej karmienie?nie wiem co robić

Powinna Pani udać się do specjalisty od żywienia i poprosić o pomoc w doborze diety dla Pani. Jeżeli ze względu na córkę istnieje potrzeba zrezygnowania z nabiału to pomimo takich wykluczeń może się Pani zdrowo i odpowiednio odżywiać - aby zahamować dalszą utratę masy i zachować zdrowie. Problemem przy eliminacji nabiału nie jest zresztą żelazo, ale przede wszystkim wapń - ten radziłabym suplementować w diecie w zaistniałej sytuacji. Zanim uda się Pani poczynić prawdziwe zmiany sugeruję jeszcze dziś kupić orzechy i rodzynki. Nawet jeżeli nie ma Pani czasu na gotowanie (co przy dziecku jest często zrozumiałe) zjedzenie kilku garści orzechów w połączeniu z rodzynkami pozowoli w zdrowy sposób dostarczyć energii niezbędnej do utrzymania masy ciała w sposób bardzo mało kłopotliwy.