Jak zwiększyć swoją wagę w wieku 24 lat?

Chciałabym przytyć -przy wzroście 165cm moja waga wynosi 42kg. Staram się spożywać zdrowe produkty typu: kurczak, ryby, makarony, skyr, owoce i warzywa. Ale objętościowo są to dla mnie za duże porcje -nie czuję głodu przed kolejnym posiłkiem, pojawia się się "oponka" na brzuchu dochodzi do tego nieregularne wypróżnianie. Czy zjedzenie mniejszego posiłku i dodanie do każdego garści bakalii (np. mieszanka studencka) aby podbić kaloryczność jest dobrym pomysłem?

Dzień dobry

Rzeczywiście lepiej jest jest nieco mniej a częściej. W celu przytycia powinna być Pani jednak na dodatnim bilansie energetycznym, czyli zjadać więcej niż Pani zużywa. Dodanie bakali jest jakimś pomysłem ale mieszanka studencka z rodzynkami nie jest najlepszym wyborem ponieważ często rodzynki są siarkowane, powlekane olejami słabej jakości. Lepiej dodać czyste orzechy różnego rodzaju i nasiona.

Proszę tez zwracać uwagę na to jakie produkty Pani wybiera. Jeżeli będą to produkty bogate energetycznie ale niezdrowe to nie osiągnie Pani swojego celu i ładnej sylwetki a właśnie oponkę na brzuchy. Ważne jest nie tylko ile jemy ale także co. Jeżeli wybiera Pani tak jak pisze produkty pełnowartościowe i zdrowe to dobrze, ale warto dokładnie prześledzić swoją dietę. Być może są jakieś błędy żywieniowe skoro pojawia się zbyt dużo tkanki tłuszczowej. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pani śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam

Joanna Wasiluk

Dietetyk

Blogi:

wp fitness

https://joanna-wasiluk.fitness.wp.pl/

Kafeteria.pl

https://joanna-wasiluk.kafeteria.pl/

Instagram:

https://www.instagram.com/joanna_dudziec_wasiluk/?hl=pl

ABC zdrowie

https://ranking.abczdrowie.pl/d/joanna-wasiluk-dudziec-dietetyk-warszawa-31668

Witam,

Myślę, że w Pani przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie postawić na produkty o tzw. wysokiej gęstości energetycznej. Chodzi o to, by w małej objętości spożyć sporą ilość energii. Warto rozłożyć sobie posiłki na kilka mniejszych w ciągu dnia. Proszę pamiętać również, by postawić na jakość produktów, a nie tylko na "ilość" ;). Dobrym pomysłem jest dodatek tłuszczu do posiłku - w 1g tłuszczu jest 9kcal - najwięcej spośród pozostałych makroskładników. Można zastosować dodatek dobrej jakości oliwy z oliwek, oleju rzepakowego, na zimno oleju lnianego, orzechów, nasion i pestek. Myślę, że warto się przyjrzeć również Pani dotychczasowej diecie i wspólnie poszukać rozwiązania. Jeżeli potrzebuje Pani pomocy - zapraszam do kontaktu mailowego / na Facebook - poproszę Panią o wypełnienie wywiadu dietetycznego, dzienniczka żywieniowego i wysłanie najnowszych badań krwi - wszystko przeanalizuję i zaproponuję Pani plan działania.

Pozdrawiam i zapraszam do kontaktu,

Joanna Sosnal

www.prostoizdrowo.pl

prostoizdrowodiet@gmail.com

Facebook: prosto i zdrowo - dietetyk kliniczny

Instagram: @prostoizdrowo