Ciągły strach i zdenerwowanie

Witam, mam 21 lat i od ponad roku cierpie z powodu ciągłego strachu i zdenerwowania. Boję się reakcji ludzi na to co powiem bądz zrobie. Ciągle jestem zdenerwowana zalewają mnie zimne poty serce przyspiesza trzęsą mi sie ręce.Reaguje zbyt gwałtownie i spontanicznie zarówno będąc w dobrej lub złej formie Brałam rózne tabletki na uspokojenie ale nic mi nie pomogły. Robiłam badania serca oraz krwi i wszytko jest w normie. Chodziłam tez do psychologa przez 6 tygodni i nie pomogło. Proszę o pomoc!

Dzień dobry!

Często 6 tygodni spotkań z psychologiem (czyli prawdopodobnie 6 spotkań) to niestety zbyt mało, aby odczuć trwałe zmiany w swoim życiu. Być może warto zdecydować się na kontakt z innym psychologiem (lub kontynuować spotkania z obecnym) i nastawić na dłuższą pracę i kontakt terapeutyczny. Może Pani również skonsultować się z lekarzem psychiatrą.

Pozdrawiam!

Witam!
W związku z Pani złym samopoczuciem proponuję udać się do lekarza psychiatry, który przepisze pani właściwe leki. Zwykłe leki na uspokojenie (zwłaszcza te dostępne bez recepty) bywają mało skuteczne w przypadku nasilonych trudności.
Gdy leki już przyniosą poprawę w samopoczucie, to zachęcam do kontynuowania spotkań, najlepiej z psychoterapeutą. 6 tygodni spotkań z psychologiem to dość krótki okres czasy, by uzyskać znaczące rezultaty.
Pozdrawiam!