Co i w jakich porach dnia jeść podczas trenowania, aby schudnąć?

Witam serdecznie! Nie mam ochoty przeszukiwać internetu w celu dostania odpowiedzi. Tutaj wierzę, że dostanę pełną odpowiedź od profesjonalisty. INFORMACJE O MNIE: Mam 26 lat, mężczyzna 177 cm. Domowa cyfrowa waga wskazuje: Dokładnie 88,2 kg rano przed śniadaniem. Poziom tkanki tłuszczowej 23,1%. Wodę 51,6%. BMI ok. 28. Obwód tuż pod pępkiem dookoła przez szczyty boczków 103 cm. Trening rozpocząłem 1 września 2011 roku (4 miesiące temu). Schudłem równo 4 kg, 3 centymetry w brzuchy i 0,4% tkanki tłuszczowej.

TRENING (najważniejsza jest szczerość, a coś czuję, że akurat trening mam dobry). Lubię bieżnię i orbitek. Nie lubię rowerka. Do wioseł nie mam dostępu. Czasem dla zabawa chwycę za atlas do ćwiczeń bicepsa albo klatki, ale tylko przez 5 minut). Chodzę 5 razy w tygodniu na siłownię (czasem częściej, ale taka średnia). ZAWSZE spędzam na bieżni lub orbiteku 1 godzinę (zawsze i lubię to). ZAWSZE REAGUJĘ NA TĘTNO, KTÓRE MIERZY SPRZĘT. Chodzę do nowoczesnej siłowni ze sprzętem wysokiej klasy. Ufam prawidłowemu odczytowi tętna. Moje trening ZAWSZE SĄ z tętnem między 135 a 145 (czasem 150). Wiadomo, czasem znacznie skoczy do 160 uderzeń, ale zaraz się uspokajam. W 95% czasu na bieżni chodzę szybko (6,5 km/h) mocno podnosząc wysokość min. 4,5% max 9,5%. Na orbiteku korzystam z poziomu 14 z 20 możliwych. Na Orbiteku mocniej się męczę (tętno ok. 145). Często trenuję po wstaniu. Można powiedzieć PO PIERWSZYM POSIŁKU DNIA. Czasem trenuję na koniec dnia. Przed ostatnim posiłkiem.

Korzystam z UNIVERSAL SUPER CUTS 3 (ale biorę 3 tabletki zamiast 6 wskazanych przez producenta dziennie). To mój jedyny suplement. Nakładam na brzuch pas neopronowy. 1. Co zjeść na pierwszy posiłek dnia, kiedy po nim następuje trening aerobowy przez 1 godzinę? Czy może to być do wyboru coś z: musli czekoladowe, jajecznica z 3 jaj, 3 kanapki z szynką? 2. Często trenuje po pierwszym posiłku. Kiedy już skończę trening, nie tyle co jestem głodny, ale czasem po prostu mam chęć na coś niezdrowego. Czy w okolicach godziny 13-16 to najlepszy moment na coś niezdrowego? Każdy czasem ma ochotę na zapiekankę :) 3. Jak czas musi minąć od zejścia z bieżni do zjedzenia? Jak najpóźniej czy wystarczy jak się wykąpie i mogę zjeść obiadek? 4. Czasem trenuję na koniec dnia. Zaczynam siłownię o 20.30 (co zjeść przed i na ile przed), a co zjeść na kolację ok. 23.00 kiedy kładę się spać ok 1.00 :) Czy twaróg, tuńczyk, brokuły, kalafior, zupa jarzynowa, 3 mandarynki to dobry pomysł? A może 3 garście płatków czekoladowych? Proszę pamiętać, że w nosie mam mięśnie, chodzi mi o zrzucenie tyłka, brzucha i ud. Nie mam żadnej diety. Ograniczyłem fast food i słodycze. Wiem, że moje wyniki będą słabsze niż tych co trzymają reżim. Godzę się na to. Chciałbym uzyskać od Was pomoc co dać sobie do jedzenie przed treningiem z rana, wieczorem i po treningu, żebym to co zdziałałem na treningu nie stracić w moment kiedy coś zjem. 5. Myślę o zakupie produktu mango.pl - pas który wibruje i spina mięśnie. Pomoże coś? Dziękuję serdecznie!

Witam!

Jeśli chodzi o urządzenia wibracyjne w postaci pasa na brzuch, myślę że nie warto ich kupować. Jest Pan bardzo aktywny fizycznie, świadomy tego w jaki sposób się odżywiać, a to najważniejsze elementy osiągnięcia pożądanego celu, jakim jest utrata tkanki tłuszczowej z ud i brzucha. Pasy wibracyjne nie są skuteczne, nie zmniejszają bowiem ilości tkanki tłuszczowej.
Odpowiadając na kolejne pytania. Pierwszy posiłek dnia należy zjeść do 1 godziny po obudzeniu – wówczas tempo przemiany materii zostaje „napędzone” na cały dzień, w przeciwnym razie jest takie jak w nocy – wolniejsze, a tym samym tkanka tłuszczowa nie ma szans na spalanie. Przed treningiem należy jeść produkty zawierające węglowodany złożoneprodukty pełnoziarniste (otręby, płatki zbożowe, ryż, kasze, pieczywo pełnoziarniste, makaron pełnoziarnisty). Oprócz tego należy dbać o odpowiednią podaż białka. Dlatego kanapki z szynką czy serem twarogowym, a do tego warzywa czy jajecznica z chlebem i pomidorami lub też otręby z mlekiem, będą jak najbardziej odpowiednim posiłkiem na śniadanie.
Zaraz po treningu warto sięgnąć po przekąskę składającą się z węglowodanów prostych – owoców. Tutaj również nie należy zapominać o białku. Świetne będą koktajle owocowo-mleczne np. jogurt plus banan, czy mleko plus kakao naturalne plus truskawki. Węglowodany zregenerują Twoje mięśnie po wysiłku. To normalne, że w tym czasie masz ochotę na zjedzenie czegoś kalorycznego, ponieważ podczas treningu poziom cukru we krwi znacznie się obniżył, co wywołuje uczucie głodu. Tak samo po treningu wieczornym – kolację zjedz przed wyjściem na trening, natomiast po nim sięgnij po przekąskę węglowodanową – serek ziarnisty z owocami suszonymi, sałatka z dodatkiem owoców.
Obiad natomiast można zjeść swobodnie po około 1-1,5 godzinie.
Jeśli od czasu do czasu zjesz zapiekankę nie odbije się to negatywnie na Twojej masie ciała, jednak nie rób tego częściej niż raz na tydzień, raz na dwa tygodnie.

Pozdrawiam serdecznie,
Mgr inż. Aleksandra Kilen-Zasieczna