Jak jeździć na rowerku stacjonarnym, żeby schudną?

witam serdecznie mam pytanie jak jezdzić na rowerku stacjonarnym żeby schudnąć czy lepiej dwa razy dziennie tzn rano i wieczorem po pół godziny czy lepiej od razu cala godz?planuję zrzucić 6 kg i jak mam jezdzić szybko na najniższym obciążeniu czy wolniej na średnim? zaznaczam że nie chcę rozbudowy mięśni chodzi mi tylko o spalenie tkanki tłuszczowej.i po jakim czasie po skończonym treningu mam zjeść posiłek czy od razu czy odczekać jakiś czas i dlaczego?i co to może przykładowo być. dziekuję

Ewa Zawidzka Dietetyk, Wrocław

Witam serdecznie,

Posiłek potreningowy najlepiej jest zjeść do godziny po treningu, nie musi być duży, ale warto żeby zawierał białko i węglowodany dla odbudowy mięśni i glikogenu. Może to być np. jogurt lub ser z płatkami, mięso z warzywami itp.
Dla spalania tkanki tłuszczowej potrzebne jest minimum 30 minut umiarkowanej aktywności, ale po szczegółowe informacje na temat samego treningu radziłabym zwrócić się raczej do instruktora.

Pozdrawiam
Ewa Zawidzka