Spożywanie posiłków po treningu

Witam, czy po wieczornym treningu powinnam "coś" zjeść, w momencie gdy praktycznie trening kończę ok godz 22-23, biorę prysznic i od razu idę spać? Czy lepiej już nic nie jeść?

Wskazane jest zjeść po teningu w celu odbudowy glikogenu i białek mięśni. Najlepiej trening przesunąć na wczesniejszą godzinę. Jemy najpóźniej 2-3 godziny przed snem.

Powinno się uzupełnić węglowodany i białka - często sportowcy sięgają po koktajle. Nie podała Pani informacji o tym ile trwa wysiłek, jaki jest jego rodzaj i cel, a są to jednak istotne informacje. Być może warto przesunąć trening przynajmniej o godzine wcześniej.