Co jest powodem bólu zęba leczonego kanałowo podczas jedzenia i picia?

Witam. Mam problem dotyczący bólu zęba leczonego kanałowo. Ząb był robiony na początku października. Od tego czasu, ząb boli podczas picia zimnego, ale i gorącego. Czasami ból nasila się na noc, ale to też nie zawsze. Poszłam na ponowną wizytę do stomatologa jakoś w listopadzie, ponieważ nie mogłam już wytrzymać z bólu. Było robione zdjęcie panoramiczne zębów. Doktor powiedział, że zęby są w porządku i nie ma do czego się przyczepić. Jeszcze na koniec usłyszałam, że medycyna jest bezradna w moim przypadku i trzeba będzie usunąć zęba skoro sprawia mi ciągły ból, ale przecież musi być jakaś przyczyna. Jestem bezradna i załamana. Co może być przyczyną tego bólu? Dodam, że nie boli przy dotykaniu językiem czy też widelcem lub łyżką. Przy jedzeniu lekko pobolewa, ale najbardziej przy piciu, ciągnie i to strasznie. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Dzień dobry,
proszę nie usuwać zęba, niektóre zęby wymagają leczenia kanałowego pod mikroskopem w celu wypełnienia nawet bardzo wąskich kanałów - możliwe że tak jest u Pani, po leczeniu problem powinien zniknąć. Ektrakcja to naprawdę ostateczność.

pozdrawiam zdrowo :-)
lek.stom. Grzegorz Gdula