Co jest powodem czerwienienia się skóry na twarzy u nastolatka?

Co jest powodem czerwienienia się skóry na twarzy u nastolatka? Czy jest to normalne przy okresie dojrzewania? Od 2-3 miesięcy stosuję maść Siquens na naczynka, jednak nie zauważyłem większej poprawy. Co jeszcze należy zrobić? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Katarzyna Szymczak

Możliwe ze,są to zmiany związane z wiekiem i zmianami hormonalnymi. Może to być także alergia, trądzik, czy po prostu wrażliwa skóra. Sugeruję wizytę u dermatologa.
Pozdrawiam