Co jest powodem pieczenia skóry u osoby nerwowej?

Jestem bardzo nerwowa osoba. Od jakichs 3 mies nerwicy towarzyszy nowy symptom- pieczenie skory, czsem rozlane po calym ciele, czsem w jednym punkcie, na skorze dloni od zewnatrz. Lekarz mowi ze to chyba neuralgia, ja boje sie ze no. Stwardnienie rozsiane. Jestem osoba fizycznie zdrowa, badania ok. Nie mialam tylko MRI. Co to moze byc? Jestem tym roztrzesiona i zmartwiona.

Dzień dobry
Po wykluczeniu wszelkich czynników fizjologicznych, można przyjąć, że objawy wywodzą się z psychiki. Jednocześnie stres na pewno będzie nasilał pieczenie i swąd skóry. Dlatego myślę, ze warto skontaktować się z psychoterapeutą, aby przyjrzeć się przyczynom . Można jednocześnie z psychologiem porozmawiać o tym jak reedukować stres, tak aby nie wzmagał on objawów. Pozdrawiam http://psychoterapia-krakow.net/

Dzień Dobry Pani,

Z mojej strony zachęcałabym Panią do rozmowy i pracy z psychologiem, które byłyby dla Pani pomocne w dotarciu do przyczyny Pani symptomu, utrudniającego codzienne funkcjonowanie.

Z przesłaniem dla Pani wszystkiego najlepszego,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Pieczenie skóry o zmiennej lokalizacji może być objawem nerwicy.
Jeśli nie ma Pani innych objawów, nie ma podstaw do podejrzewania SM oraz nie ma wskazań do wykonania badania MR. Jeśli ma Pani niepokój związany z Pani podejrzeniem co do tej choroby proszę udać się do neurologa, który po rozmowie i przeprowadzeniu badania neurologicznego rozwieje wątpliwości.