Co jest powodem problemów ze snem u 15-latki?

Witam, już od ponad miesiąca moja 15 letnia córka ma problemy ze snem. Ciężko jej zasnąć, a jeśli już zaśnie to dzień w dzień budzi sie w nocy i nie śpi do rana. Rano jest przybita i zmęczona. Bywało tak że w nocy przychodziła do mnie i twierdziła że się boi. Nie wiem co mam o tym myśleć. Czy udać sie z tym do lekarza? I czy może być to spowodawane stresem?

Dzień Dobry Pani,

Najwyraźniej jest jakaś przyczyna przewlekłego niepokoju i trudności ze snem, u Pani Córki.

Zachęcam do szczerej i otwartej rozmowy z Pani Córką, bo może jest coś o czym sama obawia się powiedzieć.

Myślę, ze pomocna byłaby rozmowa z mądrym psychologiem dziecięcym, przy którym Pani Córka by się otworzyła..., czego Pani serdecznie życzę,

Dzień dobry. Zdecydowanie zachęcam do udania się do psychologa. Dodam, że w przypadku trudności 15-latki, najlepszym wsparciem są rodzice. Dlatego zachęcam, by Pani udałą się na wizytę w celu omówienia sytuacji i otrzymania pomocnych rozwiązań. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/

Witam, oczywiście stres może wpłynąć na jakość snu. Proszę porozmawiać z córką czy jest coś co ja martwi, z czym sobie nie radzi, jakiej pomocy jej udzielić. Proszę skorzystać z pomocy psychologicznej. Jeżeli potrzebuje Pani dłuższej rozmowy zapraszam do skorzystania z konsultacji online.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl