Co jest powodem trudności w osiągnięciu orgazmu u osoby masturbującej się?

Witam mam 25 lat i już kilku partnerów seksualnych jednak żaden z nich nie zdołał doprowadzić mnie do orgazmu poprzez penetracje, stosując inne pieszczoty też rzadko do tego dochodziło. Często zamiast podniecenie zaczynam odczuwać ból a moje miejsce intymne wysycha co prowadzi do jeszcze większego bólu. Potrafię sama siebie zadowolić ale orgazmy są słabe i krótkie. Zaczęłam masturbować się w bardzo młodym wieku, ok 14r życia, nie robię tego regularnie, raz na 2-3 tygodnie czasem częściej. To może być powodem mojego problemu? Można coś z tym zrobić? Leczyć to? Czy porostu już mam taki organizm?

Dzień dobry,

Jest mało prawdopodobne, by uprawiana przez Panią masturbacja była przyczyną opisywanego problemu. Satysfakcja seksualna kobiet jest znacznie bardziej skomplikowana od męskiej, zależy przy tym od wielu czynników, spośród których najważniejsza zwykle jest sama relacja z partnerem. Pani tymczasem wspomina o relacjach seksualnych, trochę tak, jakby były one jedynym, albo najważniejszym elementem wiążącym Panią z partnerem.

Być może więc podstawową przyczyną braku satysfakcji jest właśnie charakter nawiązywanych przez Panią relacji?

Odpowiedzi na powyższe pytanie, jak również rzeczywistych powodów Pani problemów należałoby jednak poszukać nie za pośrednictwem krótkiej informacji w poście, a poprzez rzetelną diagnozę, którą można wykonać poprzez konsultację seksuologiczną.

Ze względu na powyższe, proponuję skonsultować się z seksuologiem bądź psychologiem, posiadającym szerszą wiedzę z zakresu seksuologii człowieka.

Pozdrawiam.