Problemy z osiągnięciem orgazmu u 23-latki

Pierwsza cześć zapytania: Witam! Mam 23 lata i mam problemy z osiągnięciem orgazmu. Jestem z chłopakiem od 4 lat, współżyć zaczęliśmy dwa lata temu. Jeszcze nigdy nie miałam jakiegokolwiek orgazmu, z początku tłumaczyłam sobie to brakiem doświadczenia, za małą wiedza na temat swojego ciała jednak to nie jest to... Mam bardzo wyrozumiałego partnera,który bardzo mnie wspiera, bardzo sie kochamy (pragnę dodać ze jest starszy ode mnie o 7 lat i jest to mój pierwszy partner z którym współżyłam)ale

Dzień dobry.

Możliwe, że nadzieja na osiągnięcie upragnionego orgazmu podczas współżycia z partnerem skutkuje u Pani zadaniowym podejściem do seksu. Mówiąc inaczej, być może podczas współżycia skupia się Pani na osiągnięciu satysfakcji, co skutkuje odwrotnym efektem.

Możliwe, że ma Pani trudność z "oddaniem się" w pełni partnerowi, co często zdarza się np. u osób mających mocną potrzebę kontroli rzeczywistości.

Możliwe, że pomimo opisanego dwuletniego "stażu" nie nabyła Pani jeszcze wystarczającego doświadczenia i nie posiadła wystarczającej wiedzy na temat swojego ciała.

Wydaje się też, że warte przeanalizowania jest Pani stwierdzenie, że nigdy nie osiągnęła Pani jakiegokolwiek orgazmu - jednak warto byłoby doprecyzować, czy nie osiągała go Pani również podczas np. masturbacji, czy też nigdy masturbacji Pani nie podejmowała - co mogłoby odrobinę "zawęzić" krąg hipotez.

Tych "możliwe" można by jeszcze mnożyć, jednak żadne z nich nie doprowadzi raczej do poznania źródła problemu i jego rozwiązania - dlatego też warto by skorzystać z konsultacji seksuologicznej, podczas której mogłaby Pani odnaleźć to "coś", co uniemożliwia Pani pełną satysfakcję ze współżycia z partnerem.

Pozdrawiam.

W Poznaniu jest Poradnia Seksuologiczna w ramach NFZ (niepłatna) w klinice na Polnej.
Jest tam kierownikiem lekarz ginekolog-seksuolog , Pani dr G.Jarząbek oraz są psycholodzy-seksuolodzy.
Znanym seksuologiem-psychologiem oraz pedagogiem seksualnym jest dr K.Waszyńska,(Poznań, Ławica), jest to gabinet wyłącznie prywatny.
Pozdrawiam. JW, seksuologia org pl .