Co jest powodem uczucia pragnienia?

Od kilku miesięcy nie odczuwam pragnienia. Jedna butelka 0,5l starczała mi niekiedy na 2,5 dnia. Z początku uznałam, że taka moja natura niestety zaczęły się pojawiać powoli symptony odwodnienia (bardzo sucha i łuszcząca się skóra, wysuszone śluzówki, bóle brzucha po posiłku, małe ilości wydalanego moczu, zawroty głowy, obniżone ciśnienie i przyspieszony puls z kołataniem serca). Lekarz kazał wypijać 1,5 l do 2l dziennie, ale z trudem jestem w stanie tyle wypić. Jakie są sposoby na efektywne nawodnienie i czy potrzeba dużo czasu by wyregulować poziom wody w organizmie?

Lek. Tomasz Budlewski

A jak się przedstawiają wyniki badań laboratoryjnych , proszę kierowac się zaleceniami lekarza badającego