Co mam myśleć o takim stanie zdrowia?

Dzień dobry, Mój problem pojawił się w 2016 r.Wracając samochodem do domu w trasie nagle objawy: totalnie nie wiedziałem co się ze mną dzieje ,jakbym zwariował,machałem nogą samoczynnie,puls wysoki,ciśnienie wzrosło,mętlik w głowie,jakbym nie mógł oddychać,zdrętwiała ręka,noga,twarz,połowa głowy... nie dałem rady jechać,karetka mnie zabrała z trasy-podali captopril,hydroxyzyna i badania w szpitalu-krew,ekg -OK. po wyjściu ze szpitala dosłownie ciągle o tym myślałem.Nawet bałem się tą trasą jechać ponownie w obawie ,że znowu mnie to spotka. Ogólnie gdziekolwiek jechałem dochodziło do tego ,że patrzyłem przez jakie miejscowości jadę i czy są szpitale.Do dnia dzisiejszego wiele razy miałem podobne zdarzenia(w lekko mniejszym stopniu).Kilka razy na SOR ,badania zawsze wychodziły ok. Od około tygodnia mam ciągle jakby mrowienie z tyłu głowy tak na górze,jakby tam była jakaś bańka z kisielem i latała na boki(ciężko opisać).Jak leże jest ok ,jak chodzę ruszam się jest gorzej.dzisiaj epizod z dusznościami u znajomych.szybko wziąłem taxi i chciałem do szpital,ale dojechałem do domu.Aktualnie leżę i piszę właśnie tutaj. Ciągle macham nogą-dosłownie od kilku lat-przy zasypianiu ZAWSZE.siedzę z ludzmi -macham nogą,myśli natrętne,ciągle o chorobach i o tym złym samopoczuciu.Ciężko normalnie funkcjonować.Jak niekiedy wypiję alkohol,jest dużo lepiej,ale na kacu DRAMAT.Cokolwiek mnie zaboli ,ukłuje ,zapiecze,to w internet i szukanie co mi jest.Hipochondryk ze mnie straszny...aż mi głupio przed samym sobą... Teraz martwi mnie ta glowa.Proszę o odp co Państwo o tym sądzicie.w ciągu 4 lat miałem takie badania: krew chyba ze 12 razy.wszystko ogólnie OK.ekg kilka razy OK,oznaczenie troponiny-OK,usg jamy brzusznej OK,gastro kolonoskopia-OK, 2 lata temu TK głowy z kontrastem -OK,doppler tętnic szyjnych OK, i pewnie jeszcze jakieś o których nie pamiętam.... Mam 35 lat ,jestem mężczyzną,biegam 4-5 razy w tygodniu....

Dokładny opis objawów i zburzeń samopoczucia. Rzadko się zdarza taki opis. To nie cecha hipochondryków a ludzi z cechami introwersji. Nie wykluczone, że miewa Pan napady paniki! W tym zaburzeniu nerwicowym, prócz lęku, niepokoju psychicznego pojawia się cały szereg objawów somatycznych. Myślę, że szkoda czasu i pieniędzy na mnożenie badań dodatkowych. Lepiej udać się do psychiatry. Nie trzeba bać się tej wizyty i nie obawiać się, że jest to potwierdzenie psychozy czyli choroby psychicznej. Bez osobistego badania lekarskiego nie sposób postawić rozpoznania ale z listu zdaje się wynikać, że to objawy nerwicowe. Trudno będzie Panu poradzić sobie z nimi bez fachowej pomocy.

Witam Pana,

Jeżeli wszystkie wyniki badań są w porządku, to znaczy,

że Pana problem jest natury psychologicznej.

Objawy, które Pan opisuje, w tym kołatanie serca,

ataki lęku… mogą sugerować zaburzenia nerwicowe.

Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas

osobistej konsultacji, po wnikliwym przyjrzeniu się różnym

sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pana życia,

które doprowadziły do opisanych zaburzeń.

Każdy lęk, również ten o własne zdrowie, przyczynia się

do odczuwania różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych.

W konsekwencji, ludzie cierpiący na zaburzenia nerwicowe,

mogą odczuwać różne objawy wywołane rozchwianiem równowagi

układu wegetatywnego, m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności,

ból w okolicach serca, kołatanie serca, przyspieszone tętno,

zawroty głowy i wiele innych dolegliwości, które jeszcze bardziej

potęgują ich lęk.

Jednak koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach

powoduje, że lęk o zdrowie i o własne życie narasta

i co raz trudniej go ujarzmić, a to może doprowadzić

nasilania objawów.

Myślę, że wykonał Pan już wystarczającą ilość badań

Nadszedł więc czas by podjąć właściwe leczenie.

Żeby Panu pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pana

problemu, dotrzeć do przyczyny Pana lęków o zdrowie

i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam Pana do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.

Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami

zaburzeń nerwicowych oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu

odzyska Pan równowagę wewnętrzną, spokój i radość życia.

Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/