Co jest powodem uderzenia głową przez 15-miesięczne dziecko?

Mój syn ma 15 miesięcy, od ok. 2 miesięcy kiedy jest zdenerwowany, czegoś mu zabraniamy, nie zwracamy uwagi kiedy coś "broi" zaczyna uderzać głową np. w ścianę, podłogę drzwi itp. Kiedy jesteśmy w pobliżu od razu reagujemy, podstawiamy rękę, bierzemy go na ręce itp. Zaczynam sie martwić bo zdarza się to coraz częściej i uderza coraz mocniej. Oczywiście zawsze kończy się to płaczem. Mały rozwja się prawidłowo, jest komunikatywny, nie ma problemów zdrowotnych co może być przyczyną? Jak zapobiegać?

Lek. Tomasz Budlewski

Wskazana wizyta u lekarza pediatry i ogólna ocena, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć