Co jest powodem w trudności z opróżnianiem?

Witam mam pytanie odnosnie wyprozniania bo wyglada ono u mnie dziwnie tylko z rana i to z trudem ze tak powiem( min. Ilosc) Jem w ciagu dnia 5 posilkow mam zbilansowana diete poniewaz cwicze na silowni. Wydaje mi sie ze cos jest nue tak. Do tego mam wzdecia i gazy przez caly dzien. Jak ten problem rozwiazac ?

Ewa Zawidzka Dietetyk, Wrocław

Witam serdecznie,

Problemy z wypróżnianiem mogą mieć wiele przyczyn i ciężko coś dokładnie stwierdzić bez analizy sposobu żywienia i stylu życia. Przyczyną może być na przykład zbyt mała ilość błonnika w diecie, przyjmowane leki, niektóre choroby lub zbyt małe picie wody. Warto przeanalizować swój sposób żywienia i wybrać się do lekarza pierwszego kontaktu i dietetyka.

Pozdrawiam
Ewa Zawidzka

Witam serdecznie,
problemy z wypróżnianiem mogą mieć różne podłoże. Być może pije Pan zbyt małe ilści czystej wody w ciągu dnia. Zaleca się około 2l a przy aktywnym trybie życia jeszcze więcej. Jeżeli chodzi o wzdęcia i gazy to może to być skutek zbyt dużej ilości nabiału w diecie - pisze Pan, że trenuje więc podejrzewam że zjada Pan sporo białka w tym nabiał.
To są jedynie moje spekulacje. Nie jestem w stanie odpowiedzieć konkretnie na Pana pytanie ponieważ podaje Pan zbyt mało informacj na swój temat abym mogła zdiagnozować problem.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania prawidłowo dobraną dietą zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk