Co jest powodem zmian nastroju u 19-latki?

Witam, nazywam się Asia i od miesiąca dręczy mnie dziwne uczucie. Momentami jest dobrze a nagle dotyka mnie uczucie przygnębienia powodując że chce mi się płakać, tak naprawdę to nic mi się nie chce. Mam ochotę zniknąć być nie widzialna żeby wszystkie decyzje podjeły się same. Nie mam chęci do życia a w pewnym momencie wraca i idę dalej wiedząc że za rogu czeka na mnie to "złe" uczucie. Co mi jest?

Witam Pani Asiu,

wskazana jest szczegółowa diagnostyka pomoc można uzyskać w Poradni Zdrowia Psychicznego (NFZ) lub prywatnie konsultacja psychiatryczna, u psychologa/psychoterapeuty.
Impas, który pani prezentuje może być wskaźnikiem, np. depresji, potrzebna jest pomoc specjalistyczna, wsparcie psychoterapeutyczne, polecam paradygmat poznawczo - behawioralny.

Pozdrawiam serdecznie

Witam, zmiany w nastroju mogą wynikać z wielu przyczyn. Proszę skorzystać z konsultacji z lekarzem, zastanowić się nad dalszą formą pomocy, psychologiczną lub psychiatryczną. Rozmowa z psychologiem może być pomocna aby ustalić przyczynę zmian w zachowaniu, odczuwaniu.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl