Co jest przyczyną bólu w stawach policzkowych?

Witam, mam 17 lat i jestem na diecie proteinowej. Z racji faktu, że moja dieta uboga jest w witaminy, zaczęłam je zażywać. 1 tabletka zawiera wszystkie witaminy, a także minerały. Na opakowaniu jest napisane: witamina D – 100%, wapń – 25%, fosfor – 21%, ale ostatnio dodatkowo zaczęłam jeść jogurty (codziennie po 500 g), a 100 g zawiera 24% rekomendowanego, dziennego spożycia. Moje pytanie jest następujące: czy przez fakt, że mogłam przedawkować wapń, mogą boleć mnie palce (zarówno u stóp, jak i u dłoni) w miejscach, gdzie są stawy? Czy przemrożenie tych miejsc może prowadzić do zapalenia stawów? I czy w takim wypadku można stosować glukozaminę? Dziękuję.

Witam serdecznie,

Jeżeli chodzi o spożycie wapnia, gdy prawidłowo funkcjonują nerki raczej nie ma możliwości przy tak małej podaży, aby doszło do przedawkowania minerału. Jednak dieta, którą Pani stosuje nie jest korzystna dla nerek.

Jest Pani bardzo młoda, proszę się zastanowić, czy stosowanie diety proteinowej jest dla Pani zdrowia korzystne. Do 25. roku życia nasze kości nadal się rozwijają i w tym czasie stosowanie nieodpowiednich diet może doprowadzić do upośledzenia ich mineralizacji.

Narażenie na niekorzystne czynniki środowiskowe, między innymi niską temperaturę, może wpływać niekorzystnie na wszystkie tkanki, szczególnie jeżeli czynnik działa w długim czasie. Jeżeli dolegliwości bólowe nadal się utrzymują, proszę, po pierwsze, odwiedzić lekarza rodzinnego, w celu wykonania podstawowych badań, a lekarz po zbadaniu i dokładnym zebraniu wywiadu określi, czy jest konieczność wizyty u ortopedy.

Proszę pamiętać, że ruch to zdrowie i na pewno bezpieczniejsza droga do pięknej sylwetki.

Pozdrawiam