Nasiona Chia a dieta

Witam cwicze 5x w tygodniu po godzinie i zdrowo sie odzywiam czym moge wspomóc swoja diete ?slyszalam o nasionach chia czy to dobre rozwiazanie? Pozdrawiam

Witam Panią,

Witam serdecznie,
Osobiście nie popieram stosowania różnego rodzaju preparatów na odchudzanie. Podczas całego etapu redukcji wagi powinna ,,nauczyć się'' Pani zdrowych nawyków żywieniowych.
Czasem nawet niewielkie zmiany w diecie powodują że chudniemy. Dieta nie powinna kojarzyć się z głodówką i spożywaniem różnego rodzaju ,,wspomagaczy'', a stać się zdrowym stylem życia, który zostanie do końca życia.
Jeżeli mam być szczera to nie inwestowałabym w tego typu produkty. Zadbałabym o pełnowartościową dietę, a spadki wagi które będą się pojawiać zmotywują Panią do dalszego działania. Wielu moich pacjentów wątpiło w swoją silną wolę, obawiało się że nie będą w stanie jeść regularnie ale z czasem wypracowali zdrowe nawyki i teraz cieszą się z utraty kilogramów. Wszystko jest kwestią przyzwyczajenia.
Należy jednak pamiętać aby dieta była pełnowartościowa i uwzględniała Pani zapotrzebowanie energetyczne. Powinna być dobrana indywidualnie i dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych.

Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu w celu ustalenia jadłospisu.
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam serdecznie
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Wartościowy składnik żywienia - bogate w wapń i kwasy omega-3, które wspomagają proces redukcji masy ciała. Należy jednak uważać na ilości! Zawierają sporo kalorii: w 100g aż 486 kcal! Jeśli przesadzimy - efekt będzie odwrotny do zamierzonego.

Wartości odżywcze nasion chia (w 100 g)
Wartość energetyczna - 486 kcal
Białko ogółem - 16.54 g
Tłuszcz - 30.74 g
Węglowodany - 42.12 g
Błonnik - 34.4 g

Witaminy
Witamina C – 1.6 mg
Tiamina – 0.620 mg
Ryboflawina – 0.170 mg
Niacyna - 8.830 mg
Witamina A – 54 IU
Witamina E – 0.50 mg

Minerały
Wapń – 631 mg
Żelazo - 7.72 mg
Magnez - 335 mg
Fosfor - 860 mg
Potas - 407 mg
Sód – 16 mg
Cynk - 4.58 mg
Źródło danych: USDA National Nutrient Database
Kwasy tłuszczowe (w porcji - 28 g)
omega-3- 4915 mg
omega-6- 1620 mg
Źródło: nutritiondata.self.com, http://www.poradnikzdrowie.pl/