Co jest przyczyną mojej bezsenności i zmian nastroju?

Chciałabym się dowiedzieć co jest przyczyną mojej bezssennosci i zmian nastroju.Nie zasypiam bez tabletki,zdaję sobie sprawę,że to tolerancja. Próbowalam wielu sposobów ale to nie pomaga. Dodam,że pracuję w służbie zdrowia. Zastanawiam co mi dolega.

Witam Panią
Żeby rzetelnie odpowiedzieć na Pani pytanie,
musiałabym poznać więcej szczegółów,
np. czy wydarzyło się w Pani życiu coś
szczególnego, jaki styl życia Pani prowadzi itp.
Istnieje wiele przyczyn bezsenności, zaburzeń snu.
Bezsenność ma najczęściej podłoże psychologiczne.
Do najczęstszych przyczyn bezsenności należą stres,
przeżywane emocje, przykre doświadczenia z przeszłości,
depresja , nerwica, lęki i wiele innych.
Nie pisze Pani nic o sobie, więc trudno znaleźć przyczynę.
Nawet jeżeli żadne z powyższych u Pani nie występują,
to długotrwały brak snu może doprowadzić do nerwicy,
stanów lękowych i wielu innych zaburzeń.
Mogą też pojawić się problemy zdrowotne.
Przy stosowaniu środków nasennych oprócz tego, że rozwija się
zjawisko tolerancji to jednocześnie organizm traci umiejętność
spontanicznego zasypiania bez leku.
Może też dojść do tego, że szyszynka zacznie coraz mniej
wytwarzać melatoniny w sposób naturalny.
Aby wyleczyć bezsenność i towarzyszące jej zaburzenia,
należy poznać dokładnie naturę Pani problemu,
dotrzeć do jego źródeł i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się z bezsennością oraz jej
przyczynami i konsekwencjami a także pozostałymi problemami
natury psychologicznej.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Może jednym ze sposobów jest wizyta u internisty:) Przyczyn Pani dolegliwości może być wiele - choćby okres przekwitania . W tym okresie zmienia się całe życie kobiety – po pierwsze, ma ona poczucie spadku atrakcyjności, związane ze starzeniem się. Po drugie, zdarza się tez, że czas ten zbiega się z wyprowadzeniem sie dorosłych dzieci z domu. Okazuje się jednak, że za występujące podczas przekwitania zaburzenia (takie jak depresja, drażliwość, bezsenność, stany lękowe, częste wahania nastroju) odpowiedzialne są nie tylko zmiany życiowe, ale przede wszystkim zmiany w funkcjonowaniu układu hormonalnego. A może są to zmiany związane z funkcjonowaniem hormonów, tarczycy itd, itd.Niedoczynność tarczycy może wywołać stan podobny do depresji – powodować przygnębienie i nieuzasadnioną płaczliwość. Przy takich symptomach wielu lekarzy przepisuje środki uspokajające, antydepresyjne albo kieruje pacjentów na psychoterapię, zapominając, że tego typu dolegliwości mogą mieć również inne podłoże. Jeśli takie objawy pojawiły się nagle, to zanim odwiedzimy psychiatrę czy psychologa, warto udać się do endokrynologa.
Proponuję wizytę u lekarza,który zleci badania, które być może odpowiedzą na Pani pytania,jeśli pracuje Pani w służbie zdrowia, to znaczy, że ma Pani do niego blisko:).
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
www.sferaterapii.pl