W zależności od tego, czym bezsenność jest spowodowana leczy się ją w różny sposób. Najczęstszymi przyczynami są choroby somatyczne, niewłaściwa higiena snu, substancje psychoaktywne, stres związany z aktualną sytuacją życiową, trwające czy powracające kryzysy. Najbardziej skutecznym sposobem na bezsenność jest więc zlokalizowanie i zwalczenie jej przyczyn. Doraźnie można stosować także leki.

Pozdrawiam serdecznie,
Agnieszka Urbanowicz

0

Szanowna Pani,

pierwszym krokiem jest zdiagnozowanie przyczyny Pani bezsenności. Na bezsenność mogą mieć wpływ zarówno psychologiczne jak i fizjologiczne. Sugeruję wizytę u internisty i zrobienie zleconych przez niego badań( morfologia krwi, badania hormonów).
Proponuję również skorzystanie z pomocy psychologa, ponieważ bezsenność może wynikać z przeżywanych przez Panią niepokojów i lęków.

Zapraszam do kontaktu
Maria Czermińska
604 152 877
mozebyclepiej.pl

0

Dzień dobry!

Pytanie jest bardzo ogólne, a wiele zależy od konkretnej sytuacji, danej osoby i przyczyn, dla których cierpi ona na bezsenność. Polecam przeczytanie kilku artykułów dot. bezsenności na portalu. A do kolejnych pytań - w razie dalszych wątpliwości, bardziej szczegółowych kwestii.

Pozdrawiam!

0

Witam. Wszystko zależy od kilku czynników, w jakim jest Pani wieku, czy Pani pracuje zawodowo, w jaki sposób radzi sobie Pani z sytuacjami stresowymi? W internecie znajdzie Pani podstawowe zasady przygotowywania się do snu, np. stałe godziny wstawania i zasypiania, nie objadanie się przed snem, traktowanie łóżka tylko do spania. Jeśli problem się nasila proponuje wizytę u psychiatry, który w polskim systemie lecznictwa zajmuje się leczeniem bezsenności. Może zapisać tabletki ułatwiające zasypianie, takie które nie uzależniają, co ma istotne znaczenie. Pozdrawiam

0

Wszystko zależy od jej genezy i czasu trwania. Zachęcam do konsultacji z lekarzem, który zdecyduje czy jest to bezsenność o podłożu psychologicznych (skieruje na psychoterapię) lub innym (skieruje na dalsze badania, konsultacje neurologiczną, psychiatryczną itp).

0

Myślę sobie, że warto zadać sobie pytanie o przyczyny bezsenności. Przeanalizować sytuacje w jakich się zdarza, czy ma to miejsce ostatnio, a jeśli tak ,co takiego wydarzyło się w ostatnim czasie. Proszę też pomyśleć o emocjach, jakie pojawiają się ostatnio u Pani. Jednorazowo można wziąć tabletkę,ale... zdecydowanie warto dbać o higienę snu- regularne pory zasypiania, relaks przed zaśnięciem, kolacja do godziny 19.00, stopniowe wyciszanie aktywności wieczorem... Jeśli te wszystkie zabiegi nie pomogą- proszę udać się do psychologa,z którym wspólnie przeanalizuje Pani swoją sytuację. Powodzenia!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Farmakologiczne leczenie bezsenności

Witam. Mam problem z bezsennością. Przez rok brałem lek olanzaran i nie biorę go już 3 miesiące. Wszystko było wporządku ale ostatnie noce mam bardzo ciężkie. Usypiałem o 23 30 i budziłem się zazwyczaj o 3 i po 30 minutach usypialem dalej i przeważnie budziłem się koło 7 i dalej już nie mogłem spać, ale dwie nocy temu po przebudzeniu o 3 juz nie moglem zasnąć a ostatniej nocy nie usnąłem już w ogóle. Co robić:( ?
MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu

Trudno powiedzieć ; Konieczna pełna konsultacja neurologiczna
Warto rozważyć przyczyny bezsennośći: leki, stresy, zmartwienia, przewlekłe zaburzenia nastroju?...
Warto zgłosić się ponownie na konsultację do Neurologa lub / i Psychiatry.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Leczenie bezsenności opornej na leki

cierpię na bezsenność oporną na wszelkie leki - poprawiające sen (z całej gamy antydepresyjnych), melatonina, antyhist.,ziołowe. Po 2-4 godz płytkiego snu budze sie z bólem głowy i nie potrafię ponownie zasnąć. każdego dnia jestem wyczerpana.jesli juz zasne to budzi mnie każdy najmniejszy bodziec świetlny/dźwiękowy.neurologiczne badania są ok, ale mam bardzo wysoki poziom wolnego testosteronu(i PCOS).mózg nie potrafi się wyłączyc,TAKŻE WTEDY GDY BRAK JAKIEGOKOLWIEK STRESU.gdzie szukać przyczyny?
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty