Jak poradzić sobie z bezsennością?

mam problemy ze spaniem. praktycznie od kilku lat nie spie efektywnie. budze sie kilka razy w nocy. nie moge zasnac. probowalam wszystkiego: farmakoterapii, wysilku fizycznego przed snem, zmiany nawykow zywieniowych. moze Panstwo maja jakis pomysl na polepszenie sytuacji. z gory dziekuje za kazda informacje.
ponad rok temu
Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie!
Jeżeli od dłuższego czasu próbuje poradzić sobie Pani z bezsennością, ale żadna metoda nie jest skuteczna, warto byłoby się zgłosić do specjalisty w poradni leczenia zaburzeń snu. Ponadto, trzeba mieć świadomość, że problemy ze spaniem – bezsenność, płytki sen, częste wybudzanie się itp. – niejednokrotnie towarzyszą problemom emocjonalnym i zdrowotnym, np. nerwicy, depresji, menopauzie. Oprócz leków, zmiany nawyków żywieniowych czy wysiłku przed snem, warto pamiętać o przestrzeganiu zasad higieny snu. Pomóc może także aromaterapia, muzykoterapia, masaże czy trening relaksacyjny przed snem. Niektórym pomagają zioła nasenne, np. wyciąg z korzenia kozłka lekarskiego, szyszki chmielu czy liści melisy. Więcej o sposobach radzenia sobie z bezsennością przeczyta Pani w poniższych artykułach:
Sposoby na bezsenność
Leczenie bezsenności
Leki na bezsenność
Aromaterapia na bezsenność
Zioła na bezsenność
Jak zwalczyć bezsenność?
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

0

Pragnę ostrzec przed lekami z grupy benzodwuazepin, które często są ordynowane w zaburzeniach snu, to działa w ten sposób że chory uzależnia się od tego i potem nie może już normalnie funkcjonować. Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jak sobie poradzić z bezsennością?

Jak sobie poradzić z bezsennością?
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jak poradzić sobie z bezsennością po urazie głowy?

Witam serdecznie! Mam ogromny problem, ponieważ od 2 dni nie zmrużyłem oka. I czuję, że dzisiejsza noc również będzie zarwana. W sobotę wieczorem dosyć mocno uderzyłem się w głowę, mam rozcięte czoło. Równo pośrodku czoła. Piłem wtedy alkohol i spałem do rana bez problemu. Ale kiedy wstałem rano, czułem się okropnie. Nigdy wcześniej się tak paskudnie nie czułem. Miałem drgawki, byłem jakby w nie swojej skórze. W niedzielę wieczorem, kiedy położyłem się już do łóżka, oczy same mi się otwierały. Kiedy budzik zadzwonił o 4 rano, po prostu wstałem i wyszedłem do pracy. Po powrocie z pracy byłem okropnie zmęczony, ale nie mogłem zasnąć. W poniedziałek (wczoraj) wieczorem ten sam scenariusz w łóżku. Nie zmrużyłem oka i rano poszedłem do pracy. Ale zwolniłem się po 2 godzinach do domu, bo wymiotowałem w pracy. Leżę teraz w łóżku i nie mogę zasnąć.

Pracuję we Francji, kupiłem sobie dzisiaj w aptece lek uspokajający, który podobno pomaga w zaśnięciu (lek ziołowy). Pani w aptece zaleciła wziąć 2 tabletki przed snem, ale ja wziąłem już 8 i nadal nie mogę spać. Szukam w internecie pomocy, ale nic nie mogę znaleźć. Jestem przerażony, ponieważ nigdy wcześniej nie miałem problemów ze snem. Dodam tylko, że w niedzielę, dzień po tym uderzeniu, nie bolała mnie jakoś mocno głowa. Dzisiaj trochę boli, ale pewnie przez przemęczenie organizmu. Bardzo proszę o pomoc i radę, co powinienem zrobić, żeby sobie pomóc. Z góry dziękuję.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Opisywane przez Pana problemy ze snem, ale i inne objawy: drżenie ciała, niepokój, mogą mieć związek nie tyle z urazem głowy, co z odstawieniem alkoholu. Jeśli Pił Pan przez kilka dni pod rząd alkohol (proszę tu uwzględnić również piwo), a na drugi dzień po odstawieniu pojawia się bezsenność, niepokój i drżenie, to może dotyczyć Pana problem uzależnienia. Do typowych objawów alkoholowego zespołu abstynencyjnego należą nudności i wymioty.

Osoba uzależniona może wymagać detoksykacji, aby odstawić alkohol. Detoksykacja polega na nasyceniu lekiem uspokajającym i jego stopniowym odstawieniu. Pozwala to na łagodniejszy przebieg zespołu odstawiennego.
Po detoksykacji wskazane jest leczenie odwykowe.

W Pana sytuacji warto również skorzystać z konsultacji neurologicznej.

Z pozdrowieniami

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty