Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 3 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Możliwości leczenia dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są możliwości leczenia dzieci autystycznych.

Magdalena Mroczek
78 poziom zaufania

Trzeba zadbać o higienę snu (chodzenie spać o regularnych porach, nie jedzenie przed snem, nieczytanie i nieogladanie telewizji w łóżku). Przed snem można też wypić melisę. Jeśli to nie pomoże lekarz pomoże dobrać leki nasenne.

0

W przypadku bezsenności kluczowym problemem jest ustalenie jej potencjalnej przyczyny. Wynika to z faktu, iż około połowa przypadków przewlekłej bezsenności rozwija się na tle innych problemów, najczęściej psychicznych (np. depresja, zaburzenia lekowe czy adaptacyjne i inne). W przypadku bezsenności pierwotnej, czyli nie wywołanej innymi zaburzeniami czy chorobami, zaleca się postępowanie behawioralne (wdrożenie odpowiednich zasad higieny snu), co można wspierać stosowaniem małych dawek bezpiecznych i nieuzależniających leków promujących sen. Brak poprawy po kilku tygodniach adekwatnego i konsekwentnego stosowania się do zasad higieny snu, można uznać za wskazanie do konsultacji u lekarza psychiatry, który ma doświadczenie w zakresie medycyny snu.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy