W jaki sposób pozbyć się problemu bezsenności?

Witam, cierpie na bezsennosc od 3 lat i tylko Nasen lub Onirex dzialaja na mnie. Wiem ze to bardzo niezdrowe i uzalezniajace leki. Ale niestety w opisane techniki relaks trudno mi uwierzyc. Moje zycie to jeden wielki stres i nie umiem wyeliminowac go z glowy. Bez lekow potrafie nie spac po 3-4-5 nocy z rzedu. Czuje kak bezsennosc pomalu i po cichu zabija mnie :(

Witam Pana
Niestety, leki nasenne są lekami,
od których można się uzależnić.
Jeżeli lek nasenny stosowany jest przez dłuższy okres
czasu, następuje przyzwyczajenie i rozwija się zjawisko
tolerancji – zachodzi konieczność przyjmowania
coraz większych dawek leki aby zasnąć.
Jednocześnie organizm traci umiejętność
spontanicznego zasypiania bez leku.
Zapewne wie Pan tez o tym, że leki nasenne
nie leczą bezsenności, a jedynie pomagają zasnąć.
Jednakże tylko wtedy, gdy się je zażyje.
Bezsenność ma najczęściej podłoże psychologiczne.
Do najczęstszych przyczyn bezsenności należą stres,
nerwice, lęki, depresja
Stres i bezsenność często występują razem.
Jeżeli „Pana życie to jeden wielki stres”,
to przede wszystkim nim trzeba się zająć,
gdyż długotrwały stres może prowadzić nie tylko
do bezsenności, ale także do chronicznego bólu głowy,
pogorszenia pamięci, chorób serca i układu krążenia,
nerwicy, depresji i wielu, wielu innych zaburzeń.
Zapewne Pan zauważył, że stres cały czas postępuje
i prowadzi do pogarszania się stanu zdrowia.
Proszę nie czekać, aż stres wyniszczy Pana organizm.
W leczeniu stresu, bezsenności i ich konsekwencji
bezpieczną i skuteczną metodą jest psychoterapia.
Terapeuta pomoże Panu odzyskać równowagę
wewnętrzną, wyleczyć bezsenność i wypracować
umiejętności radzenia sobie ze stresem.
Gdyby chciał Pan porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Jedynym rozwiązaniem w Pana przypadku jest psychoterapia, która skutecznie pozwoli Panu uporać się z problemem bezsenności. Leki nasenne nie wyeliminują Pana problemu, ponieważ zatraci Pan spontaniczną możliwość zasypiania. Poza tym organizm Pana będzie się przyzwyczajał do obecnych dawek i z czasem będą one nie wystarczające i trzeba będzie zwiększać dawki.
Najczęściej niemożność naturalnego zasypiania związana jest z silnym napięciem psychicznym, przedłużającym się lub chronicznym stresem, często towarzyszącą depresją. Jeżeli twierdzi Pan, że: "Moje życie to jeden wielki stres" to należałoby się tym zająć. I im wcześniej, tym lepiej. Pracuję także za pośrednictwem Skype, a także udzielam konsultacji telefonicznych, zapraszam.

Pozdrawiam serdecznie!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA, COACH
www.nagrodzkacoaching.pl

Witam,

pewnie jest Pani wykończona brakiem snu i wpływa on również zwrotnie na Pani odporność na stres i co za tym idzie ogólny stan zdrowia.
Techniki relaksacyjne są skuteczne, ale tylko jeżeli się ich nauczymy. Czasem łatwiej jest uczyć się pod okiem profesjonalisty w gabinecie. Nie mniej relaksacja jest, podobnie, jak leki ułatwiające zasypianie działaniem objawowym, łagodzącym, a nie usuwającym przyczyny.
Wydaje się, że bez pewnych zmian w życiu, ograniczenie sytuacji stresogennych się nie obędzie.
Wyobrażam sobie, że gdyby Pani sama potrafiła (mogła), na takie zmiany już dawno by się Pani zdecydowała.
No i tutaj własnie kłania się psychoterapia. Niektóre zmiany chociaż wydają się najpierw niemożliwe, po zdystanowaniu się do nich, obejrzeniu z różnych stron siebie, swoich problemów, kontekstu, dostają prawo bytu.
Najważniejszym w tej sytuacji jest sobie na nie dać szansę....

pozdrawiam i proszę o siebie zadbać

Urszula Sokalska-Goleń
psychoterapeuta
www.gabinetzmian.pl
www.urszulasokalska.pl