Jak się pozbyć tego uczucia skołowania?
Witam, mam 29 lat i od około 3 lat zmagam się z uczuciem skołowania, tzn. czuję się jak bym wypił kilka piw. W ostatnim czasie ten stan utrudnia w znacznym stopniu funkcjonowanie. Brak mi energi. Dodatkowo mam problemy ze snem. Nie mogę usnąć mimo brania leków nasennych. Zrobilem badania krwi, z których wynika, że mam wysoki choresterol - 290. Morfologia, tarczyca, mocz w normie. Na początku dolegliwość byłem u neurologa, stwierdził, że reakcje są w normie i nie zalecił rezonansu. Proszę o pomoc

MĘŻCZYZNA, 30 LAT ponad rok temu
Pierwsza pomoc przy napadzie padaczkowym
Witam Pana
Nie wspomina Pan nic o tym, jaki tryb życia Pan prowadzi.
Czy przeżywa lub przeżywał Pan jakieś stresujące sytuacje?
Opisane przez Pana objawy mogą mieć podłoże
emocjonalne czyli są natury psychologicznej.
Jeżeli badania są w porządku, to prawdopodobnie
źródłem Pana dolegliwości jest stres, przemęczenie, brak snu,
przeżywane emocje lub zaburzenia nerwicowe.
Żeby skutecznie Panu pomóc, należy dotrzeć do źródła
Pana problemu i na tej podstawie opracować właściwą
metodę terapii.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Jeżeli chodzi o problemy ze snem, to istnieje wiele przyczyn
bezsenności, zaburzeń snu.
Do najczęstszych należą stres, nerwice, lęki, depresja i wiele innych.
Nie pisze Pan nic o sobie, więc trudno znaleźć przyczynę.
Niestety, leki nasenne są lekami, od których można się uzależnić.
Poza tym, jeżeli lek nasenny stosowany jest powyżej 4 tygodni,
następuje przyzwyczajenie i rozwija się zjawisko
tolerancji – zachodzi konieczność przyjmowania
coraz większych dawek leku aby zasnąć.
Jednocześnie organizm traci umiejętność
spontanicznego zasypiania bez leku.
Zapewne wie Pan tez o tym, że leki nasenne
nie leczą bezsenności, a jedynie pomagają zasnąć.
Jednakże tylko wtedy, gdy się je zażyje.
Bezsenność ma najczęściej podłoże psychologiczne.
Zaburzenia nerwicowe i bezsenność często występują razem.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
W leczeniu bezsenności, zaburzeń nerwicowych
oraz ich konsekwencji, bezpieczną i skuteczną metodą
jest psychoterapia.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
choroby, ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie
Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl
WItam, powinien Pan niezwłocznie odwiedzić psychoterpeutę znającego się na chorobach wywołanych przez stres. Dobrze byłoby stwierdzć także poziom stresu. W ostateczności może Pan skorzystać z porady u mnie przez SKYPE.
Pozdrawiam