Co mam robić z bólem pleców po wypadku?

Dzień dobry, 4 lata temu miałam wypadek samochodowy. Samochód przewrócił się na bok, na moją stronę pasażera. Z pogotowia powiedzieli, że wszystko jest w porządku i pojechali. Po upływie kilku godzin zaczęłam odczuwać bardzo silny ból pleców. Po kilku dniach było lepiej. Nie miałam żadnych badań. Teraz podczas wysiłku fizycznego, siedzenia, stania odczuwam ból pleców. Czy może być to od tego? Do jakiego lekarza najlepiej się udać i jakie badania wykonać?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

dolegliwości bólowe w obrębie pleców mogą być związane z wypadkiem komunikacyjnym w przeszłości. Podczas wypadków samochodowych często dochodzi do urazów odcinka szyjnego kręgosłupa, które określa się jako whiplash lub uraz smagnięcia biczem. Przyczyna bólu może być też inna.

Może Pani udać się do lekarza pierwszego kontaktu lub bezpośrednio do ortopedy oraz wykonać badania obrazowe mające na celu ocenę Pańskiego kręgosłupa. Po wykonaniu badania należy przedstawić wyniki specjaliście. Nie zaszkodzi również wizyta u fizjoterapeuty.

Inne pytania z tego zakresu znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-zniesienie-lordozy-pojawilo-sie-na-skutek-wypadku,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-zaczelam-odczuwac-bol-reki-kilka-lat-po-urazie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/z-czym-moze-sie-to-wiazac-co-mi-dolega.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.